Sestdiena, 20.07.2024 21:41
Ramona, Ritma
Otrdiena, 22. novembris, 2022 09:00

Latvijas svētkos godina Ogres novada iedzīvotājus

ogresnovads.lv
Latvijas svētkos godina Ogres novada iedzīvotājus
Otrdiena, 22. novembris, 2022 09:00

Latvijas svētkos godina Ogres novada iedzīvotājus

ogresnovads.lv

Atzīmējot Latvijas 104. dzimšanas dienu, 18. novembrī Ogres novada Kultūras centrā notika svētku pasākums, kurā tika pasniegti apbalvojumi “Ogres Goda novadnieks” un “Ogres Gada novadnieks”.

Ko mums katram nozīmē Latvija?

Svētkos klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atzina, ka notikumi Ukrainā izgaismo situāciju mūsu valstī un liek aizdomāties par to, kas darāms. “Mēs ātri rīkojāmies. Aizvācām padomju okupācijas pieminekļus, sākām mainīt ielu nosaukumus,” norādīja E.Helmanis, piebilstot, ka šis laiks liek vairāk aizdomāties, ko tad mums katram nozīmē Latvija un atzina, ka daudz darāmā vēl priekšā. “Mēs redzam, ka ukraiņi karo arī par mums, jo kāds vēlas atjaunot Padomju savienību, un mēs bijām šīs Padomju savienības sastāvdaļa. Kad ir Latvijas dzimšanas diena, tad katrs no mums veido revīziju sevī, kas mums ir Latvija. Man Latvija ir ielu nosaukumi un plāksnes jeb zīmes, kas uz tām rakstīts,” sacīja E.Helmanis, atgādinot, ka pašvaldība ir pieņēmusi lēmumus mainīt vairākus ielu nosaukumus, piemēram, 1.Maija gatve, Andreja Upīša iela, Leona Paegles un Mičurina iela Ogrē, Puškina iela Lielvārdē, piešķirot tām vīrišķīgu, drosmīgu, uzņēmīgu, atbildīgu, īstenu Latvijas patriotu, nozīmīgu personību vārdus – Viļa Januma iela, Roberta Rubeņa, Aleksandra Druviņa iela, brāļu Blauu iela, Pētera Aulmaņa iela. 

“Mana Latvija ir mūsu ielu nosaukumi, un, kamēr būs vīri, kuri celsies un cīnīsies par Latviju, būs gatavi tās dēļ mirt, tikmēr būs Latvija. Dievs, svētī Latviju!” savu uzrunu noslēdza E.Helmanis.

Svinīgajā pasākumā tika godinātas arī astoņas Ogres novada personības – cilvēki, kuri ieguldījuši savu darbu, laiku un enerģiju sportā, kultūrā, izglītībā, veselības aprūpē un labdarībā, rūpējoties par saviem līdzcilvēkiem.

Tituls “Ogres Goda novadnieks” piešķirts:

-SILVIJAI BOREIKO, ģimenes ārstei un pediatrei;

-IRĒNAI TAMPA, SIA “Ozolkalnu nams” autoveikala pārdevējai;

-IRINAI GRIGALEI, Ogres 1. vidusskolas ilggadējai bioloģijas skolotājai un direktora vietniecei izglītības jomā.

Ogres novada pašvaldības tituls “Ogres Gada novadnieks” piešķirts:

ANDIM PĒTERSONAM, Lielvārdes pamatskolas direktoram;

ELMĀRAM PĻAVIŅAM, Nacionālo bruņoto spēku vecākajam ekspertam starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos;

ULDIM VELIKAM, Zemessardzes 54. bataljona virsseržantam;

ERNESTAM GREIZIM, Ogres teātra aktierim;

DIDZIM AVIŠĀNAM, ilggadējam Latvijas basketbola izlašu un BK “Ogre” spēļu komentētājam.

OGRES GODA NOVADNIEKI

Rūpējas par ogrēniešu veselību

Silvija Boreiko
Silvija Boreiko rūpējas par mazo un pieaugušo ogrēniešu veselību, vienmēr ir pieejama saviem pacientiem, nemitīgi papildina zināšanas un godprātīgi, no sirds dara savu darbu. S.Boreiko ir ārste, kurai sekot un līdzināties. Saņemot apbalvojumu, S.Boreiko pateicās par novērtējumu, atzina, ka dara darbu, kas viņai patīk, rūpējoties par Latvijas bagātības – bērnu veselību, pateicās savai ģimenei par sapratni un mīlestību, kolēģiem par sadarbību un pleca sajūtu un pacientiem, kuri ģimenes ārstei ir uzticīgi jau 40 gadus.

Dodas pie vientuļajiem senioriem attālos novada pagastos

I.Tampa
Birzgaliete Irēna Tampa ir autoveikala idejas autore un uzturētāja, kura regulāri mēro 200 km garu ceļu, dodoties pie vientuļiem senioriem novada attālākajos pagastos, pievedot viņiem pārtiku un reizē arī pildot sociālo funkciju, jo Irēna daudziem ir vienīgā saikne ar sabiedrību. Šo darbu Irēna veic jau 23 gadus. Līdzcilvēki Irēnu raksturo kā sirsnīgu, cilvēku mīlošu, atvērtu un pozitīvu personību. Saņemot apbalvojumu, I.Tampa pateicās par viņai izrādīto godu. “Jāatzīst, ka dzīve nebeidzas tikai pilsētā, pagastu centros. Ir skarba dzīve ārpus tiem, kuru cilvēku acis neredz. Ir skumji, sāpīgi. Cilvēkiem ir vajadzīga palīdzība. Es ļoti mīlu cilvēkus… visi vecīši ir tik mīļi un labi, viņi ir pelnījuši mūsu atbalstu, palīdzību, cieņu. Paldies, ka šī problēma tiek parādīta sabiedrībai,” pateicās I.Tampa, vēlot ikvienam domāt labas domas un darīt labus darbus. Video skatāms ŠEIT.

Izcila bioloģijas skolotāja, klašu audzinātāja

Irina Grigale
Irina Grigale visu savu darba mūžu, no 1981. gada līdz 2022. gadam, strādājusi Ogres 1.vidusskolā un sevi pierādījusi kā izcilu bioloģijas skolotāju, izcilu daudzu klašu audzinātāju, bijusi skolas arodkomitejas ilggadīga vadītāja, direktora vietniece, direktores pienākumu izpildītāja. Par panākumiem bagātu un radošu darbību izglītībā I. Grigale ir Atzinības krusta kavaliere kopš 2009. gada novembra. Skolotāja iedvesmojusi savus audzēkņus mērķtiecīgi gatavoties un piedalīties olimpiādēs, konkursos, izstrādāt zinātniski pētnieciskos darbus, un daudzi no tiem ieguvuši augstu novērtējumu. Saņemot apbalvojumu, I.Grigale pateicās par izvirzīšanu augstākā pašvaldības apbalvojuma saņemšanai, kā arī atzina, ka viņai bijis tas prieks visu savu darba mūžu strādāt ar labāko auditoriju – bērniem un jauniešiem, kuriem centusies iemācīt, kas ir dzīve, kā arī pateicās kolēģiem, kuri viņu atbalstījuši un ļāvuši izpausties. “Es uzskatu, ka neko citu neesmu darījusi, tikai godīgi veikusi savu darbu,” sacīja I.Grigale.

OGRES GADA NOVADNIEKI

Izveidojis mūsdienīgu skolu

Lielvārdes pamatskolas direktoru Andi Pētersonuapbalvojumam “Ogres Gada novadnieks” izvirzījis šīs izglītības iestādes kolektīvs. A.Pētersons Lielvārdes pamatskolu vada kopš 1995. gada un ir izveidojis to par mūsdienīgu skolu – ar modernu materiāli tehnisko bāzi, ar saliedētu un profesionālu pedagogu kolektīvu. Skolas kolektīvs direktoru raksturo kā ļoti radošu, prasīgu vadītāju ar augstu atbildības sajūtu, ar spēju un prasmi domāt un saimniekot ilgtspējīgi, atbalstīt inovācijas izglītības procesā. Katru gadu, t.sk. 2021./ 2022. mācību gadā, skolā tiek īstenoti dažādi projekti mācību vides uzlabošanā. “Direktors ir ieguldījis ļoti daudz enerģijas un degsmes, lai izauklētu idejas līdz  īstenošanai par skolas sporta laukuma un bērnudārza tapšanu,” savā iesniegumā norāda pieteicēji.

Nesavtīgs darbs labdarībā

Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš apbalvojumam izvirzīts par nesavtīgu devumu labdarībā. 2022. gadā E.Pļaviņš sešas reizes ir bijis Ukrainas bīstamākajos punktos, riskējot ar savu veselību un dzīvību, tā atbalstot Ukrainas armijas karavīrus un kapelānus ar humānajiem ziedojumiem no Latvijas. Šajā gadā E.Pļaviņš ļoti lielu darbu ieguldījis humānās palīdzības kravu koordinēšanā visā Latvijā, palīdzējis izvietot 230 Ukrainas civiliedzīvotājus, kuri Krievijas izraisītā kara dēļ bija spiesti pamest savu valsti un doties bēgļu gaitās.

Saņemot apbalvojumu, E.Pļaviņš atzina, ka viņam patīk kalpot un palīdzēt, pateicās arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, kurš kopš 2014. gada nekad nav atteicis, ja bijis nepieciešams sniegt atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem, pateicās novada iedzīvotājiem, ar kuriem kopā viņš var darboties šajā sfērā. “Mēs dažkārt savu dzimteni nenovērtējam. Reizēm  iesaku atbraukt uz Ukrainu šobrīd un paskatīties, kas notiek ar tiem, kuri to nenovērtē un tiem, kuri novērtē - kā viņi cīnās, ar kādu sparu cīnās… Paldies, ka visi kopā varam kaut ko darīt un arī turpmāk kopā darīsim. Lai Dievs svētī jūs un jūsu ģimenes,” vēlēja E.Pļaviņš.

Apmāca jaunos zemessargus

Zemessardzes 54. bataljona virsseržants Uldis Veliks apbalvojumam izvirzīts par nesavtīgu devumu labdarībā. U.Veliks 2022. gadā īpašu uzmanību un savas zināšanas veltījis apmācību procesam jaunajiem zemessargiem. Šogad, pateicoties U. Velika organizatora talantam, tika veiksmīgi noorganizēts militāri patriotiskās audzināšanas pasākums Tīnūžos, pieminot Juglas kauju gadadienu. Šajā gadā U. Veliks lielu darbu ieguldījis humānās palīdzības kravu koordinēšanā un humānās palīdzības preču piegādē Ogres novada nevalstiskajām organizācijām visā novadā teritorijā, tādējādi sniedzot palīdzību mazturīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem. Lielu atbalstu humānās palīdzības nodrošināšanā iedzīvotājiem U.Veliks sniedzis biedrības “Latvijas Sarkanais krusts” Ogres nodaļai. Pateicoties U.Velika aktīvai organizatoriskai darbībai, dažādos pasākumos Ogrē, t.sk. Ogres pilsētas svētkos, piedalās zemessargi, demonstrējot Zemessardzes ekipējumu un iepazīstinot ar tās vēsturi, tādējādi veicinot jauniešu patriotisko audzināšanu. Šogad U.Veliks apbalvots arī ar Viestura ordeņa Goda zīmi.

Veicina Ogres teātra māksliniecisko attīstību

Ogres teātra aktieri Ernestu Griezi apbalvojumam “Ogres Gada novadnieks” izvirzījusi biedrība “Ogres teātris” par izcilu aktierisko sniegumu Ogres teātra izrādēs “Skroderdienas Silmačos” Alekša lomā un “Olivers” titullomā, veicinot Ogres teātra māksliniecisko attīstību un atpazīstamību gan Ogres novada, gan Latvijas mērogā. Ikdienā E.Griezis darbojas kokapstrādes, mežizstrādes un mēbeļu ražošanas jomā, veic dizaina pakalpojumus un produktu izstrādi, brīvajā laikā aizraujas ar medniecību, taču jau kopš agras jaunības ir saistīts ar kultūru. Ogres teātrī ienācis 2013. gadā un kļuvis par vienu no vadošajiem trupas aktieriem, kuram pa spēkam ir vissarežģītākie skatuviskie uzdevumi. Saņemot apbalvojumu, E.Griezis aicināja ikvienu vairāk enerģijas tērēt kultūras, mākslas, mūzikas un sporta virzienā, tādā veidā padarot šo pasauli par labāku un mierīgāku vietu.

Aktīvi piedalās Ogres basketbola popularizēšanā

Ilggadējam Latvijas basketbola izlašu un BK “Ogre” spēļu komentētāju Didzi Avišānu apbalvojumam “Ogres Gada novadnieks” izvirzījusi Ogres Basketbola skolas direktore Ilga Neimane par entuziasmu, atsaucību un aktīvu dalību Ogres basketbola popularizēšanā, īpaši 2021./2022. gada sezonā. Ikdienā  D.Avišāns strādā par pasniedzēju Rīgas Tehniskajā universitātē. Viens no hobijiem Didzim ir sports – sporto gan pats, gan aizrauj to darīt arī citus. Ir Ogres Fanu kluba “Spektras” aktīvs dalībnieks, ilggadējs un pieredzējis Latvijas basketbola izlašu un BK “Ogre” spēļu komentētājs. Spēj iedvesmot cilvēkus sev apkārt, lai tie tiektos uz sportiskām aktivitātēm, ļoti augstu vērtē ģimeni, tās spēku un atbalstu. Nesavtīgi sniedz palīdzību Ogres Basketbola skolā dažādu līmeņa sacensību organizēšanā.

Svētku koncertā Zigmāra Liepiņa, Raimonda Paula, Aināra Virgas, Mārtiņa Brauna un citu latviešu komponistu melodijas izpildīja Latvijas Nacionālā teātra aktieri Madara Botmane, Kristians Kareļins, dziedātājs Juris Jope un Ogres novada Kultūras centra jauniešu koris IMPULSS. Savukārt svētku vakara noslēgumā pie Ogres bākas ikvienam bija iespēja baudīt krāšņu uguņošanu.

Fotogalerija šeit: