Svētdiena, 21.07.2024 22:27
Meldra, Meldris, Melisa
Otrdiena, 28. novembris, 2023 13:46

Līdz pat decembra beigām Ogres, Lielvārdes un Madlienas atkritumu šķirošanas laukumos iespējams bez maksas nodot nevajadzīgo elektrotehniku

Līdz pat decembra beigām Ogres, Lielvārdes un Madlienas atkritumu šķirošanas laukumos iespējams bez maksas nodot nevajadzīgo elektrotehniku
Otrdiena, 28. novembris, 2023 13:46

Līdz pat decembra beigām Ogres, Lielvārdes un Madlienas atkritumu šķirošanas laukumos iespējams bez maksas nodot nevajadzīgo elektrotehniku

Reaģējot uz pieaugošajiem e-atkritumu apjomiem un iedzīvotāju izpratnes trūkumu par e-atkritumu utilizāciju, Ogres, Lielvārdes un Madlienas iedzīvotāji visu decembri ir aicināti bez maksas nodot visa veida nevajadzīgās elektroiekārtas atbildīgai pārstrādei vides akcijas “Kas nestrādā – to neglabā!” ietvaros.

Kā liecina AS “AJ Power Recycling” veiktās aptaujas dati, 37% iedzīvotāju mājās glabā nevajadzīgu elektrotehniku un daļa (17%) aptaujāto joprojām uzskata, ka e-atkritumiem ir vieta sadzīves atkritumu konteineros.

Elektroniskos atkritumus līdz decembra beigām iespējams bez maksas nodot šādos SIA “Ķilupe” atkritumu šķirošanas laukumos:

  • OGRE, Akmeņu iela 43B - darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, brīvdienās un svētku dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00;
  • LIELVĀRDE, Dravnieku iela 9C - Pr., Sv. un svētku dienas – slēgts; Otr., Tr. – no plkst. 10.00 līdz 14.00; Cet. – no plkst. 14.00 līdz 19.00; Pk., Se. – no plkst. 10.00 līdz 15.00;
  • MADLIENA. “Šķirotava” - Pr., Sv. un svētku dienas – slēgts; Otr., Tr. – no plkst. 10.00 līdz 14.00; Cet. – no plkst. 14.00 līdz 19.00; Pk., Se. – no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Kā liecina AS “AJ Power Recycling” veiktās aptaujas dati, 84% iedzīvotāju pēdējo divu gadu laikā ir iegādājušies vismaz vienu elektrotehnikas vienību. Ievērojot, ka vidējais elektrotehnikas lietošanas ilgums ir no 3 līdz labākajā gadījumā 11 gadiem, jau tagad ir nepieciešams veicināt iedzīvotāju izpratni par elektronisko atkritumu ietekmi uz vidi un iedibināt paradumu – spēt ne tikai iegādāties, bet arī atbildīgi atbrīvoties no elektroierīcēm.

Pēc Valsts vides dienesta (VVD) datiem, katru gadu elektrisko un elektronisko iekārtu apjomi pieaug, 2022. gadā Latvijā tirgū tika laistas ~32 000 tonnas elektrisko un elektronisko iekārtu, kas ir par ~2300 tonnām vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Akcijas laikā Ogres, Lielvārdes, Madlienas iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot visa veida – gan mazo, gan lielo – elektrotehniku atbildīgai pārstrādei. Akcijas laikā visa veida elektroiekārtas bez maksas tiks pieņemtas SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu savākšanas laukumos to darba laikā.

Vides akciju “Kas nestrādā – to neglabā!” organizē AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R” un atkritumu apsaimniekotāju SIA “Ķilupe”.

PAR “AJ POWER RECYCLING”:

AS “AJ Power Recycling” darbojas izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču, elektrisko un elektronisko iekārtu un tekstila atkritumu apsaimniekošanas sistēmās, kuras pārrauga Valsts vides dienests (VVD). AS “AJ Power Recycling” uzņēmumiem sniedz 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas. AS “AJ Power Recycling” ietilpst enerģētikas uzņēmumu grupā “AJ Power”.