Piektdiena, 12.04.2024 19:56
Ainis, Jūlijs
Piektdiena, 21. aprīlis, 2023 09:52

Lielās talkas rīkotāji atsauc palīdzību talkotājiem Ogrē

Leta
Lielās talkas rīkotāji atsauc palīdzību talkotājiem Ogrē
Pixabay.com
Piektdiena, 21. aprīlis, 2023 09:52

Lielās talkas rīkotāji atsauc palīdzību talkotājiem Ogrē

Leta

Lielās talkas organizatori atsaukuši palīdzību talkotājiem Ogrē, jo Ogres novada pašvaldība neesot atļāvusi ogrēniešiem talkot publiskajās vietās, aģentūrai LETA pavēstīja Lielās talkas pārstāve Jana Kralliša.

Kralliša, norāda, ka, reaģējot uz Ogres novada iedzīvotāju vēlmi rīkot talku, Lielās talkas organizatori pieņēma lēmumu palīdzēt ogrēniešiem tās organizēšanā, sagādājot talkošanas maisus un vienojoties ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu par bezmaksas savākto talkas atkritumu izvešanu. Tomēr jau ceturtdien, 20.aprīlī, saņemot no talkas iniciatoriem ziņu, ka Ogres novada pašvaldība nav atļāvusi ogrēniešiem talkot publiskajās vietās, nolemts atsaukt atbalstu.

Kralliša gan norāda, ka "talka ir kļuvusi par neatņemamu pavasara rituālu, kurā iedzīvotāji vēlas ieguldīt savas apkārtnes sakopšanā un apzaļumošanā, un tas liecina par mūsu sabiedrības augsto morāli un nesavtīgo vēlmi izdarīt ko labu savai pilsētai vai novadam".

Iepriekš ziņots, ka sabiedrības līdzdalības platformā "Manabalss.lv" sākta balsu vākšana par Lielās talkas organizēšanu Ogres novadā. 2019.gadā pašvaldība bez iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanas pieņēma lēmumu talkā nepiedalīties, un pašlaik Ogre ir vienīgais novads Latvijā, kas neatbalsta šo iniciatīvu.

Lielā talka šogad notiks 22.aprīlī. Lielās talkas kartē talcinieki aicināti pieteikt trīs veidu talkas - atkritumu savākšanas talkas, labiekārtošanas talkas vai apvienotās talkas labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talkas.

Kā vēstīts, Ogres novada pašvaldība iestājas par sakoptu vidi, tomēr uzskata, ka vides sakopšanai un atkritumu vākšanai nav jārīko publiskas talkas. Katram grāvim, meža nogabalam, laukam, upes un ezera krastam, katrai pļavai vai kādai citai teritorijai ir saimnieks, un viņa pienākums ir gādāt par attiecīgās teritorijas regulāru sakopšanu, skaidro pašvaldība.