Otrdiena, 18.06.2024 13:03
Alberts, Madis
Ceturtdiena, 13. aprīlis, 2023 08:54

Lielvārdē atsāk Daugavpils šosejas posma būvdarbus

Ogresnovads.lv
Lielvārdē atsāk Daugavpils šosejas posma būvdarbus
LETA
Ceturtdiena, 13. aprīlis, 2023 08:54

Lielvārdē atsāk Daugavpils šosejas posma būvdarbus

Ogresnovads.lv

Pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma Lielvārdē atsākta Daugavpils šosejas (A6) posma pārbūve no pilsētas robežai līdz Kaibalai (51,30.–56,70. km). Darbu vietā ir braukšanas ātruma ierobežojums 50 km/h, platuma ierobežojums 3 m, satiksmi organizē ar pagaidu luksoforiem.

Remontdarbu posma izbraukšanai nepieciešamas 20 minūtes. Ar satiksmes ierobežojumiem Lielvārdē autovadītājiem būs jārēķinās līdz pat būvdarbu beigām šā gada rudenī.

Būvdarbu ietvaros pārbūvēs ceļa segu cauri visai Lielvārdei, kā arī izbūvēs jaunu gājēju un velosipēdistu infrastruktūru, pārbūvēs autobusa pieturvietas, apgaismojumu un uzstādīs jaunus satiksmes organizācijas tehniskos līdzekļus. 1938. gadā uzbūvēto tiltu pār Rumbiņu atjaunos, saglabājot esošo tilta velvi un balstus.

Darbus šonedēļ atsāk ar asfaltbetona frēzēšanu, vecā seguma demontāžu un ceļu ierakumu būvniecību. Pērn tur daļēji pārbūvētas brauktuves konstruktīvās kārtas un izbūvēta drenāžas un lietus kanalizācijas sistēma, pievilkta elektrolīnija jaunajam ielu apgaismojumam, izbūvēta daļa caurteku.

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība VIA un VIANOVA par līgumcenu 9 250 663 (ar PVN). Šajā summā un līgumā ietilpst arī seguma atjaunošana A6 posmā no Ogres līdz Ķegumam, kas jau ir pabeigta. Būvuzraudzību veic SIA Būvju profesionālā uzraudzība.