Trešdiena, 24.07.2024 08:43
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Pirmdiena, 11. septembris, 2023 07:55

"Liepājas autobusu parks" pirmdien atcēlis četrus reisus Ogres apkaimē

Leta
"Liepājas autobusu parks" pirmdien atcēlis četrus reisus Ogres apkaimē
Pirmdiena, 11. septembris, 2023 07:55

"Liepājas autobusu parks" pirmdien atcēlis četrus reisus Ogres apkaimē

Leta

AS "Liepājas autobusu parks" pirmdien, 11. septembrī atcēlis četrus reisus Ogres apkaimē, liecina Autotransporta direkcijas (ATD) publiskotā informācija.
Tostarp atcelts reiss Ogre-Ķeguma HES-Bekuciems, kas izbrauc plkst.7.20, reiss Stadions-Lašupes, kas izbrauc plkst.7.30, reiss Lašupes-Stadions, kas izbrauc plkst.7.45, kā arī reiss Bekuciems-Ķeguma HES-Ogre, kas izbrauc plkst.8.

"Liepājas autobusu parks" skaidro, ka reisi atcelti saistībā ar autobusu šoferu trūkumu.

Jau ziņots, ka "Liepājas autobusu parks" augustā maršruta tīkla daļā "Pierīga" neizpildīja virkni reisu, tostarp lielākā daļa atcelto reisu bija Ķekavas virzienā.

ATD pārstāvis Viktors Zaķis skaidroja, ka maršruta tīkla daļu "Pierīga" apkalpo pārvadātāju apvienība, kurā ietilpst "Liepājas autobusu parks", SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss" un AS "Nordeka". Atbilstoši noslēgtajam līgumam apvienības visi trīs dalībnieki ir pilnā mērā atbildīgi par reisu izpildi attiecīgajā maršrutu tīklā.

Atbilstoši līguma nosacījumiem ATD nolēma nemaksāt apvienībai par reisiem, kuri nav izpildīti, kā arī piemēroja līgumsodu 500 eiro apmērā par neizpildītajiem reisiem.

"Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,839 miljoni eiro, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 190 731 eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.