Otrdiena, 23.04.2024 15:16
Georgs, Jurģis, Juris
Otrdiena, 31. maijs, 2022 09:00

Militārajās mācībās "Ramstein Legacy 2022 " pilnveidos pretgaisa aizsardzības spējas

ogrenet.lv
Militārajās mācībās "Ramstein Legacy 2022 " pilnveidos  pretgaisa aizsardzības spējas
Otrdiena, 31. maijs, 2022 09:00

Militārajās mācībās "Ramstein Legacy 2022 " pilnveidos pretgaisa aizsardzības spējas

ogrenet.lv

No 30. maija līdz 6. jūnijam Ogres novada Rembates pagastā un Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes teritorijā norisināsies NATO Gaisa spēku pavēlniecības organizētās starptautiskās militārās mācības „Ramstein Legacy 2022”.

Militāro mācību “Ramstein Legacy 2022” mērķis ir  pilnveidot NATO pretgaisa aizsardzības vienību sadarbību, tehnisko savietojamību un vienību integrāciju vienotā NATO pretgaisa aizsardzības komandvadības struktūrā. Mācības vienlaicīgi norisināsies Polijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas teritorijā un gaisa telpā.

Latvijā mācībās piedalīsies aptuveni 300 pretgaisa aizsardzības apakšvienību karavīri no Gaisa spēkiem, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes, kā arī no Itālijas, Čehijas un ASV bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības vienībām.

Mācībās tiks iesaistīta NATO militārā aviācija un tuvās darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas, to skaitā RBS-70, STINGER un AVENGER.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā tiks ievēroti visi drošības pasākumi, un mācību aktivitātes neradīs kaitējumu iedzīvotājiem un apkārtējai videi.

Mācību laikā pretgaisa aizsardzības vienības pārvietosies pa valsts un pašvaldības  koplietošanas ceļiem, kā arī izvietos pretgaisa aizsardzības sistēmas ar īpašniekiem saskaņotajās teritorijās.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un militārās aviācijas radītajiem trokšņiem.

Informāciju sagatavoja NBS Gaisa spēku štāba Komunikācijas daļa

Informācija par mācību norisi ir pieejama Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Facebook lapā @gaisaspeki.