Ceturtdiena, 18.04.2024 04:32
Jadviga, Laura
Trešdiena, 15. februāris, 2023 10:01

Mūžībā devusies ilggadējā handbola trenere Valentīna Pastare

ogresnovads.lv
Mūžībā devusies ilggadējā handbola trenere Valentīna Pastare
Trešdiena, 15. februāris, 2023 10:01

Mūžībā devusies ilggadējā handbola trenere Valentīna Pastare

ogresnovads.lv

Šī gada 10. februārī 79 gadu vecumā mūžībā devusies meiteņu un sieviešu handbola trenere Valentīna Pastare.

Valentīna Pastare sāka strādāt par rokasbumbas treneri Ogres rajona Bērnu, jauniešu sporta skolā 1965. gada 16. janvārī un turpināja šo darbu līdz aiziešanai pelnītā atpūtā.

2020. gadā Valentīnai Pastarei tika piešķirta Ogres novada Sporta centra balva par mūža ieguldījumu sportā.

Valentīna Pastare lielāko savas dzīves daļu ir veltījusi sportam, skolojusi un ar savu piemēru mudinājusi citus pievērsties aktīvam un veselīgam dzīvesveidam. Trenere  bija ļoti prasīga un prata disciplinēt meitenes, kuras viņa trenēja, vienlaikus no viņas izstaroja labestība, sirdsgudrība un gaisma, kas rādīja ceļu un iedvesmoja meitenes cītīgi mācīties, trenēties un gūt augstus sasniegumus.

Trenere vienmēr uzsvēra, ka ar talantu un apdāvinātību ir vēl par maz, lai gūtu augstus rezultātus, ka ir jāiegulda liels darbs. Tā bija viņas dzīves gudrība, pieredze un prasme ieraudzīt meitenēs to, ko nesaredzēja citi, spēja mobilizēt darbam, saskatīt savu audzēkņu talantus. Valentīna Pastare bija stingra savos lēmumos un precīza izteikumos, vienmēr prata sniegt atbalstu vajadzīgajā brīdī. Savām audzēknēm, kuras savu treneri mīļi uzrunāja par trenerīti, viņa bija trenere, mamma, draudzene un arī psiholoģe. Viņa ziedoja savu laiku, enerģiju, spēku, veselību meiteņu un sieviešu handbola attīstībai Ogrē, neprasot, kas par to būs!

Pēdējā gaitā Valentīnu Pastari izvadīs no Ogres kapu kapličas 2023. gada 16. februārī pulksten 12.00.

Ogres novada pašvaldība un Ogres novada Sporta centrs izsaka visdziļāko līdzjūtību Valentīnas Pastares ģimenei un piederīgajiem.