Pirmdiena, 22.04.2024 09:20
Armanda, Armands
Ceturtdiena, 20. aprīlis, 2023 11:26

Nākamnedēļ sāksies pieteikšanās platību maksājumiem

Leta
Nākamnedēļ sāksies pieteikšanās platību maksājumiem
Unsplash.com
Ceturtdiena, 20. aprīlis, 2023 11:26

Nākamnedēļ sāksies pieteikšanās platību maksājumiem

Leta

Lauksaimnieki no 27.aprīļa varēs pieteikties platību maksājumiem. Pieteikties platību maksājumiem bez atbalsta apmēra samazinājuma varēs līdz 15.jūnijam, bet ar atbalsta apmēra samazinājumu - līdz 26.jūnijam.

Ņemot vērā, ka šogad ir spēkā jauni nosacījumi atbalsta saņemšanai, pieteikšanās beigu termiņš ir pagarināts un kopējais pieteikšanās dienu skaits ir lielāks, nekā tas bija iepriekšējā gadā, norāda dienestā.

Dienestā skaidro, ka 2023.gadā ir ieviesti daudzi jauni atbalsti jeb intervences. Daļa atbalstu ir tādi paši, kā iepriekšējā periodā, citiem ir saglabātas vai nedaudz mainītas līdzšinējās prasības, bet citi ir pilnībā jauni.

2023.gada platību un dzīvnieku maksājumu rokasgrāmata ir pieejama LAD mājaslapā. Informatīvajā materiālā ir detalizēti aprakstīti atbalsta saņemšanas nosacījumi un piemēri to labākai izpratnei, skaidrojumi par jauno nosacījumu sistēmu, kā arī pieejama cita noderīga informācija.

Šogad 28.aprīlī plkst.10 notiks informatīvais seminārs par atbalsta saņemšanas nosacījumiem un to, kā aizpildīt Ģeotelpisko pieteikumu. Pasākums notiks tiešsaistē LAD mājaslapā un "YouTube" kontā.

Vienlaikus LAD organizē arī konsultācijas vairāk nekā 80 vietās Latvijā, kuru laikā LAD darbinieki palīdzēs aizpildīt Ģeotelpiskos pieteikumu. Aktuālais konsultāciju grafiks ir pieejams LAD mājaslapā.

Savukārt, lai lauksaimnieki varētu saņemt atbalstu ekoshēmās, jāsagatavo fotoattēli, kuros skaidri redzams konkrēts saimniekošanas veids. To var izdarīt, izmantojot LAD mobilās lietotnes neautorizēto izvēlni.

Dienestā atgādina, ka lauksaimniekiem ir jāsagatavo fotoattēli ar vietas un laika atzīmi, kas parāda laukus, kuros izmantota tiešā sēja, minimālā augsnes apstrāde vai augsnes joslu apstrāde, veikta kaļķošana, izmantotas precīzās tehnoloģijas.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai.