Pirmdiena, 17.06.2024 17:25
Artis, Artūrs
Svētdiena, 16. aprīlis, 2023 09:09

Nākamnedēļ uzsāks elektropreču šķirošanas kampaņu "Vislatvijas elektro talka"

Leta
Nākamnedēļ uzsāks elektropreču šķirošanas kampaņu "Vislatvijas elektro talka"
Unsplash.com
Svētdiena, 16. aprīlis, 2023 09:09

Nākamnedēļ uzsāks elektropreču šķirošanas kampaņu "Vislatvijas elektro talka"

Leta

Lai veicinātu sabiedrības informētību par elektropreču šķirošanu un rosinātu aktīvāku iesaisti savu laiku nokalpojušas elektrotehnikas nodošanā, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" kopā ar AS "Latvijas zaļo punktu", SIA "Tet" un veikalu tīklu SIA "Maxima Latvija" visā Latvijā īstenos kampaņu "Vislatvijas elektro talka", aģentūru LETA informē kampaņas rīkotāji.

Kampaņas "Vislatvijas elektro talka" laikā no 19.aprīļa līdz 21.maijam vairāk nekā 60 atkritumu šķirošanas laukumos Latvijā iedzīvotāji varēs bez maksas nodot nevajadzīgās iekārtas.

Kampaņas atklāšanas pasākumā 19.aprīlī plkst.13 "Tet" centrālajā birojā uzstāsies "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts, "Latvijas zaļais punkts" direktors Kaspars Zakulis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārā sekretāre Agnese Geduševa, Valsts vides dienesta ģenerāldirektores vietniece Laura Anteina, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kužnieks un "Tet" Ilgtspējas attīstības direktore Adriana Kauliņa.

Pasākuma laikā nozares eksperti informēs par iespējām un izaicinājumiem, Latvijā paplašinot un ieviešot elektropreču labošanas punktus, kā arī par iedzīvotāju paradumiem elektrotehnikas šķirošanā.

Tāpat tiks runāts par Eiropas Komisijas redzējumu aktīvākai valstu pārejai uz elektropreču labošanu un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos veiksmīgai virzībai uz elektrotehnikas labošanu Latvijā.

Atklāšanas pasākuma noslēgumā ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedalīties biedrības "Repair Café" vadītajā meistarklasē, lai uzzinātu, vai un kā pareizi mājas apstākļos ilgāk uzturēt un labot šķietami nokalpojušas iekārtas.