Otrdiena, 16.04.2024 20:51
Alfs, Bernadeta, Mintauts
Otrdiena, 13. decembris, 2022 09:00

No nākamā gada 1. janvāra Ikšķilē siltumenerģijas tarifi būs zemāki

ogresnovads.lv
No nākamā gada 1. janvāra Ikšķilē siltumenerģijas tarifi būs zemāki
Otrdiena, 13. decembris, 2022 09:00

No nākamā gada 1. janvāra Ikšķilē siltumenerģijas tarifi būs zemāki

ogresnovads.lv

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un š. g. 8. decembrī apstiprinājusi zemāku siltumenerģijas tarifu SIA “Ikšķiles māja”. Jaunais tarifs stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī. Mājsaimniecības līdz apkures sezonas beigām turpinās saņemt valsts noteikto atbalstu.

“Izveidotā tarifu noteikšanas pieeja nosaka, ka, tiklīdz kurināmā cenas samazinās, komersantiem ir pienākums šo izmaksu samazinājumu ietvert savos tarifos. Novembrī novērotā dabasgāzes cenas lejupslīde tirgū ir atstājusi pozitīvu ietekmi uz daļu no komersantu siltumenerģijas tarifiem, kam dabasgāzes cena mainās katru mēnesi vai arī līgums noslēgts par fiksētu cenu uz īsu laika periodu,” skaidro SPRK vadītāja Alda Ozola.

SIA “Ikšķiles māja” siltumenerģijas tarifs

No nākamā gada 1. janvāra lietotājiem Ikšķilē siltumenerģijas tarifs būs 228,45 EUR/MWh jeb par 26,8% zemāks, salīdzinot ar šobrīd piemērojamo tarifu. Tarifa samazinājums saistīts ar dabasgāzes cenas samazināšanos biržā. SIA “Ikšķiles māja” gadījumā šis ir otrais tarifa samazinājums šā gada laikā, kopš tirgū vērojamas dabasgāzes cenu izmaiņas.  Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 92,6%. Lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu, jo tarifa apmērs pārsniedz valstī noteikto 150 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 116,85 EUR/MWh. 

SIA “Ikšķiles māja” ir SPRK piešķirta atļauja, ko komersants izmanto brīdī, ja mainās kurināmā, iepirktās siltumenerģijas vai pārdotās elektroenerģijas cena, pārējām izmaksām saglabājoties nemainīgām. Līdz ar to gada laikā vienam komersantam tarifs var mainīties vairākkārtīgi – gan samazināties, gan palielināties – atkarībā no situācijas kurināmā tirgū. 

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 EUR/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 EUR/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 EUR/MWh, valsts kompensē 90%.

Ar visiem atbalsta mehānismiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam SPRK aicina iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifa aprēķinu un pamatojumu SIA “Ikšķiles māja” iesniedza š. g. 24. novembrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktais (piedāvātais) tarifs ir pamatots un atbilstošs metodikai.

Kopumā SPRK (uz 09.12.2022.) izskatīšanā ir 17 siltumapgādes tarifu projekti Latvijā. Ar aktuālajām spēkā esošajām tarifu vērtībām novembrī pārskatāmā veidā iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē publicētajā tarifu tabulā.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītais tarifs ir bez PVN.