Trešdiena, 24.07.2024 09:29
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Piektdiena, 2. septembris, 2022 09:10

No oktobra Ogrē siltumenerģijas tarifs pieaugs par 18%

Leta
No oktobra Ogrē siltumenerģijas tarifs pieaugs par 18%
Piektdiena, 2. septembris, 2022 09:10

No oktobra Ogrē siltumenerģijas tarifs pieaugs par 18%

Leta

No 1.oktobra līdz nākamā gada 31.maijam Ogrē siltumenerģijas tarifs pieaugs vēl par 18%, sasniedzot 108, 95 eiro par megavatstundu (MWh), liecina uzņēmuma "Ogres namsaimnieks" publicētais tarifu projekts.

Savukārt maksa par uzstādīto jaudu nemainīsies un joprojām būs 21,7 eiro par kilovatu gadā.

Spēkā esošā tarifa izmaiņas uzņēmums "Ogres namsaimnieks" pamato ar iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām.

Kā vēstīts, no šā gada 1.jūlija siltumenerģijas komponentes cena jau pieauga par 74,1% - līdz 92,36 eiro par MWh.

No kopējā siltumtīklos nodotā siltumenerģijas apmēra "Ogres namsaimnieks" pats saražo nedaudz vairāk par ceturtdaļu, savukārt pārējo siltumenerģiju iepērk no trim siltumenerģijas ražotājiem.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) norāda, ka atšķirībā no citiem siltumapgādes komersantiem "Ogres namsaimnieks" izmanto iespēju lietotājiem piemērot siltumenerģijas gala tarifu, ko veido divas daļas - siltumenerģijas komponente un maksa par uzstādīto jaudu, ko nosaka kā fiksētu mēneša maksājumu. Attiecīgi siltumenerģijas komponente ir tā tarifa daļa, kuru piemēro konkrētā mēnesī patērētajai siltumenerģijai. Savukārt maksa par jaudu ir nemainīgs ikmēneša maksājums.

Aizvadītajos mēnešos dabasgāzes cenas uzrāda augstu līmeni saistībā ar karu Ukrainā. Attiecīgi dabasgāzes nākotnes darījumu cena 2022.gada maijam Nīderlandes "Trading Hub Europe" biržā bija 104,43 eiro par MWh, kas ir ļoti augsta cena, salīdzinot ar pagājušās vasaras cenām, atzīmē SPRK.

"Ogres namsaimniekam" ir SPRK piešķirta atļauja pašai noteikt siltumenerģijas tarifus, ja mainās dabasgāzes cena vai iepirktās siltumenerģijas izmaksas. Tas nozīmē, ja kurināmā cena vai iepirktās siltumenerģijas izmaksas nākotnē būs zemākas par to, kas iekļautas piemērotajā tarifā, "Ogres namsaimnieks" būs jānosaka lietotājiem zemāks tarifs.

"Ogres namsaimnieka" apgrozījums 2021.gadā bija 8,576 miljoni eiro, savukārt kompānijas peļņa bija 359 137 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Uzņēmums reģistrēts 2015.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,807 miljoni eiro. Kompānija pieder Ogres novada pašvaldībai.