Sestdiena, 13.07.2024 21:59
Margarita, Margrieta
Ceturtdiena, 2. novembris, 2023 11:31

Norisinājies tūrisma uzņēmēju pieredzes apmaiņas brauciens

Ogresnovads.lv
Norisinājies tūrisma uzņēmēju pieredzes apmaiņas brauciens
Ceturtdiena, 2. novembris, 2023 11:31

Norisinājies tūrisma uzņēmēju pieredzes apmaiņas brauciens

Ogresnovads.lv

Ogres novada uzņēmēju dienu ietvaros 26. oktobrī norisinājās ikgadējais tūrisma uzņēmēju pieredzes apmaiņas brauciens, kura laikā tūrisma uzņēmēji viesojās pie citiem uzņēmējiem un iepazinās ar viņu piedāvājumu. Brauciena mērķis bija iepazīstināt uzņēmējus ar tūrisma piedāvājumu Ogrē un Ikšķilē, kā arī tīklošanās un sadarbības veicināšana uzņēmēju starpā.

Rīta pusē tūrisma uzņēmēji iepazina SIA “Rīgas meži” vides izglītības centra “EkVidO2 programmu piedāvājumu skolēniem, kā arī uzzināja par sanāksmju, semināru un citu privāto vai korporatīvo pasākumu organizēšanas iespējām meža vidū pavisam netālu no Ogres. Vides izglītības centrā pieejamās izglītības programmas paredzētas ne tikai skolēniem, bet ikvienam interesentam. Par atsevišķu samaksu pieejama arī ugunskura vieta, kur var atpūsties un baudīt pikniku svaigā gaisā. Pieguļošajā mežā ir vairākas pastaigu un izzinošu pārgājienu takas, izveidota koka lapene un soliņi.

Silta uzņemšana sagaidīja SIA “Manas garšas” veikaliņā un ražotnē, kas nesen pārcelta no Pārogres uz pilsētas centru, Brīvības ielu 12. Saimniece Baiba Grīnberga iepazīstināja citus tūrisma uzņēmējus ar savu pieredzi garšvielu biznesā, kā arī meistarklašu un ekskursiju piedāvājumu dažādām mērķauditorijām. Ekskursijas ietvaros saimnieces ne tikai izrāda un izstāsta garšvielu stāstus, dod nodegustēt dažādas garšvielas, bet dalībniekiem ir iespēja uzmeistarot arī savu individuālo garšvielu maisījumu.

Savukārt izklaides parka “Kļavu krasti” saimniece iepazīstināja ar uzņēmuma darbības principiem un piedāvājumu individuālajiem apmeklētājiem, kā arī bērnu ballītēm. Šeit ikviens var sajusties kā bērns, spēlēties mājiņās, kas atrodas kokos, palēkāt tīklu parkā vai iziet šķēršļu trasi un izbraukt velotrasīti.

Dienas noslēgumā tūrisma uzņēmējiem un objektu pārstāvjiem bija iespēja iepazīt šajā gadā tapušo “Rūgts!Šokolādes” darbnīcu, kur no īstām kakao pupiņām tiek gatavota šokolāde. Darbnīcas saimnieks Normunds Labrencis ar aizrautību ieveda viesus šokolādes pasaulē, aicinot nogaršot vairāku veidu šokolādes, izbaudīt pilnvērtīgu karsto šokolādi un šokolādes tēju. Uzņēmējs izrādīja arī vīna degustācijas telpu un neslēpa interesantus stāstus, uzņemot dažādas grupas, gan vietējās, gan ārzemnieku, īpaši izceļot Lietuvas tūroperatoru organizētās vizītes.

Pēc brauciena dalībnieki atzina, ka, iepazīstot citu tūrisma uzņēmēju piedāvājumu, viņi ir smēlušies iedvesmu un idejas turpmākajam darbam, kā arī radušās jaunas sadarbības ieceres nākotnē. Ogres novada Tūrisma plānošanas un attīstības nodaļas speciālisti izsaka lielu pateicību tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kas uzņēma viesus un pastāstīja par savu darbību. Paldies arī brauciena dalībniekiem, kas bija atvērti un uz sadarbību vērsti, lai papildinātu tūrisma piedāvājumu Ogres novadā.