Pirmdiena, 17.06.2024 15:53
Artis, Artūrs
Piektdiena, 31. marts, 2023 11:10

Norisināsies Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona militārās mācības

NBS Gaisa spēku štābs
Norisināsies Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona militārās mācības
Piektdiena, 31. marts, 2023 11:10

Norisināsies Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona militārās mācības

NBS Gaisa spēku štābs

No 3. līdz 6. aprīlim Ogres un Aizkraukles novada apkārtnē un gaisa telpā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona un Spānijas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības vienību militārās mācības “Latvian Wolf 23-I”.

Militāro mācību mērķis ir trenēt pretgaisa aizsardzību un pilnveidot Gaisa spēku vienību un NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību.


Šīs ir pirmās no kopumā četrām pretgaisa militārajām mācībām militāro mācību “Latvian Wolf” ciklā 2023. gadā.
Šādas militārās mācības ievērojami uzlabo izpratni par vienību lomu kopēju uzdevumu izpildē un sniedz neatsveramu ieguldījumu visaptverošā valsts aizsardzībā, veicinot uzņemošās valsts atbalsta funkciju izpildi ienākošām sabiedroto valstu vienībām.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militārā vingrinājuma ietvaros Latvijas gaisa telpā notiks Gaisa spēku un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu – helikopteru UH-60 “Black Hawk”, AN-2, “Tarragon” un “Baltic Air Policing” iznīcinātāju zemie pārlidojumi gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.


Mācību laikā paredzēta militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.
Mācības notiks iepriekš saskaņotās teritorijās.


Militārajā vingrinājumā tiks lietoti kaujas imitācijas līdzekļi, kas neapdraud iedzīvotāju veselību un dzīvību, kā arī nenodara kaitējumu īpašumam un dabai.


Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošo militāro vingrinājumu, kas vērsts uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.


Aktuālākā informācija par Gaisa spēku aktivitātēm ir pieejama Gaisa spēku Facebook lapā @gaisaspeki, Instagram profilā @gaisa_speki un Twitter kontā @gaisa_speki.