Sestdiena, 13.07.2024 22:27
Margarita, Margrieta
Pirmdiena, 31. oktobris, 2022 13:06

Noslēdzies vērienīgs ūdenssaimniecības projekts

Ogres Vēstis Visiem
Noslēdzies vērienīgs ūdenssaimniecības projekts
Artūrs Robežnieks atzīst, ka ūdenssaimniecības projekta īstenošana pirmām kārtām pozitīvi ietekmē ogrēniešu dzīves kvalitāti un arī pilsētvidi. Foto: Ogres apriņķa ziņu video ekrānkadrs
Pirmdiena, 31. oktobris, 2022 13:06

Noslēdzies vērienīgs ūdenssaimniecības projekts

Ogres Vēstis Visiem

Ogres novada pašvaldības aģentūrā «Ogres komunikācijas» sekmīgi pabeigta Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta «Ogres ūdenssaimniecības attīstība» ceturtās kārtas īstenošana un pēcuzraudzības process. Aģentūras speciālisti saņēmuši atzinību no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas par veiksmīgi realizēto projektu un labiem rezultātiem.

«Runājot par pieslēgumiem centralizētajam ūdensvadam, sasniegts ļoti labs rādītājs – plānoto esam krietni pārsnieguši un izpildījuši 139 procentu apmērā. Ogrē patiesi ir kvalitatīvs ūdens un iedzīvotāji to novērtējuši. Kas attiecas uz pieslēgumiem centralizētās kanalizācijas sistēmai, arī šeit ir labs rādītājs – esam izpildījuši 101 procentu, tātad arī nedaudz virs plānotā. Tas viss mūs, protams, priecē. Paldies par sadarbību jāsaka arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem, kuri mūs konsultēja un vajadzības gadījumā neliedza savu padomu,» saka «Ogres komunikāciju» direktora pienākumu izpildītājs Artūrs Robežnieks. Projekta īstenošana pirmām kārtām pozitīvi ietekmē ogrēniešu dzīves kvalitāti un pilsētvidi.


Uzskaita decentralizētās kanalizācijas sistēmas
«Tas viss nenoliedzami ir ļoti cieši saistīts gan ar vidi, gan pilsētu, gan cilvēku labklājību. Plānojot ūdenssaimniecības attīstību, jāizvērtē ielas, kur ir pēc iespējas vairāk potenciālo klientu, kas varētu izmantot šo pakalpojumu un pieslēgties centralizētajai ūdens apgādei un/vai centralizētajiem kanalizācijas tīkliem. Ja, piemēram, ir izbūvēts puskilometru garš ūdensvads, kur var pieslēgties tikai divas mājsaimniecības, tas nav racionāli. Cita aina, ja pieslēdzas divdesmit un vairāk mājsaimniecību. Mūsu speciālisti to visu rūpīgi izvērtē. Tas ir ļoti būtiski.


Jāpiebilst, ka «Ogres komunikāciju» darbinieki turpina aktīvi strādāt, lai sakārtotu un uzskaitītu decentralizētās kanalizācijas sistēmas Ogres novadā, un, kur tas iespējams, mudinām iedzīvotājus pieslēgties centralizētajiem kanalizācijas tīkliem. Daudzas decentralizētās kanalizācijas sistēmas esam apsekojuši, atraduši arī nelegālus pieslēgumus. Diemžēl decentralizētās sistēmas ne vienmēr ir sakārtotas atbilstoši mūsdienu prasībām, tāpēc pārliecināt iedzīvotājus pieslēgties centralizētajiem kanalizācijas tīkliem ir visnotaļ būtiski, jo šis jautājums cieši saistīts ar vidi un veselību – kaimiņš kaimiņu vairs nepludina ar kanalizāciju. Liela daļa tomēr izvēlas pieslēgties centralizētajiem tīkliem. Tas redzams arī procentuāli – pieslēgumu skaits ir augsts. Bet, kas attiecas uz ūdeni, tas ir tīrs un pārtikā lietojams uzreiz no krāna,» saka A. Robežnieks.


Būvniecība ir ievērojami sadārdzinājusies
Aģentūra plāno arī turpmāk startēt VARAM projektu konkursos, lai turpinātu ūdens saimniecības sakārtošanu Ogres novadā. Pagaidām, kamēr nav aktīvu projektu konkursu, aģentūras darbinieki ik gadu veic ūdenssaimniecības uzlabošanu par aģentūras līdzekļiem, taču, ņemot vērā cenu kāpumu visās jomās, šī būvniecība ir ievērojami sadārdzinājusies.


«Katru gadu izbūvējam kādu puskilometru, kilometru vietās, kur iedzīvotāji ir aktīvi, kur viņi patiešām vēlas pieslēgties centralizētajiem tīkliem, taču jāņem vērā, ka par to pašu cenu, ko pirms gada, tagad varam izdarīt uz pusi mazāk – materiālu, darba, degvielas cenu kāpums – tas viss atsaucas. Ogrē ir, varētu teikt, pat blīvi apdzīvotas teritorijas, kur nav centralizētā ūdens un kanalizācijas pieslēguma, jo daudzviet jāizbūvē arī sūkņu stacijas, elektropieslēgums, kas šos projektus vēl vairāk sadārdzina,» skaidro A. Robežnieks.


Iedzīvotāji var vērsties ar iesniegumu
Tomēr, neraugoties uz cenu kāpumu, iedzīvotāji, kuri vēlas pieslēgties centralizētajām sistēmām, bet šobrīd viņu reģionā šādas iespējas nav, joprojām aicināti ar iesniegumu vērsties aģentūrā.
«Ja kādas ielas iedzīvotāji, kur ir piecas vai desmit mājas un kur nav izbūvēts ūdensvads vai kanalizācija, vēlas, lai tos izbūvētu, viņi var vērsties ar iesniegumu aģentūrā, paužot vēlmi pieslēgties ūdensvadam un/vai kanalizācijai. Mēs izskatām šos iesniegumus un rindas kārtībā, pirmām kārtām visblīvāk apdzīvotās vietās, plānojam šo tīklu izbūvi, lai tiem varētu pieslēgties pēc iespējas lielāks mājsaimniecību skaits,» skaidro A. Robežnieks.
Tāpat arī iedzīvotāji, kuru dzīvesvietas tuvumā jau ir izbūvētas ūdenssaimniecības sistēmas, bet mājsaimniecība nav veikusi pieslēgumu, to var darīt, vēršoties pašvaldības aģentūrā «Ogres komunikācijas» ar iesniegumu tehnisko noteikumu izsniegšanai.

Uzziņai:
P/A «Ogres komunikācijas»
Akmeņu iela 43, Ogre
tālr.: +371 65024190
e-pasts: info@ogreskomunikācijas.lv

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem