Otrdiena, 23.04.2024 14:37
Georgs, Jurģis, Juris
Piektdiena, 25. augusts, 2023 10:15

Noslēgsies traumatisma mazināšanai veltītā kampaņa; aktivitātes aizvadītas arī Ogrē un Ikšķilē

Leta
Noslēgsies traumatisma mazināšanai veltītā kampaņa; aktivitātes aizvadītas arī Ogrē un Ikšķilē
Foto - esparveselibu.lv
Piektdiena, 25. augusts, 2023 10:15

Noslēgsies traumatisma mazināšanai veltītā kampaņa; aktivitātes aizvadītas arī Ogrē un Ikšķilē

Leta

Ziedoņdārza parkā Rīgā 25.augustā norisināsies informatīvās kampaņas "Pārvērt pārdrošību par drošību!" noslēguma pasākums, aģentūru LETA informēja kampaņas organizatori. Kampaņa norisinājās kopš pērnā gada pavasara. Veselības ministrijā (VM) uzsver, ka kampaņas laikā plaši tika skaidrots, kā novērst traumatismu un kā rīkoties, ja trauma notikusi. Pēc kampaņas noslēguma pasākuma norisināsies arī bērnu drošības sporta spēles.

Kampaņas "Pārvērt pārdrošību par drošību!" laikā publicēti skaidrojoši raksti, izdota videosērija, informatīvais buklets un instrukcija jaunajiem vecākiem "Pārbaudīsim māju!", daudzās pilsētās visā Latvijā viesojusies mobilā darbnīca "Bērnam droša māja" un tematiskās sporta spēles. Kopumā notikušas 56 sporta spēles - 32 ārtelpās un 24 izglītības iestādēs. Sākotnēji plānoto spēļu vietā - 12 pagājušā gada vasarā un 12 šovasar - noticis daudz vairāk spēļu. Reaģējot uz bērnu, vecāku un pašvaldību pieprasījumu, rīkotas 24 papildspēles skolās un vēl astoņas ārtelpās šī gada augustā.

Spēlēs kopumā būs piedalījušies gandrīz 10 000 bērnu. Sportiskajās aktivitātēs iesaistījušies dalībnieki Cēsīs, Daugavpilī, Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Brocēnos, Valmierā, Balvos, Ogrē, Alūksnē, Kuldīgā un citviet.

Savukārt mobilā darbnīca "Bērnam droša māja" veikusi 59 izbraukumus visā Latvijā, iesaistot vismaz 2000 cilvēku - gan bērnus, gan pieaugušos. Tā bijusi kā izglītojošs papildinājums sporta spēlēm, kā arī viesojusies atsevišķi tādās pilsētās kā Ludza, Valka, Gulbene, Dagda, Pāvilosta, Tērvete, Mazsalaca, Jaunpils, Ikšķile un citviet.

Noslēguma pasākumā piedalīsies VM parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina, kā arī VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" virsārste Renāte Snipe un kampaņas vēstnese, divu bērnu mamma Alise Avota. Noslēguma pasākums notiks klātienē, kā arī būs to būs iespējams vērot VM "Facebook" lapā.

Kampaņas "Pārvērt pārdrošību par drošību!" mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā. Kampaņa tapusi pēc VM, Bērnu slimnīcas un Slimību profilakses un kontroles centra iniciatīvas un tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" ietvaros.