Trešdiena, 29.05.2024 05:45
Maksis, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2023 09:29

Noslēgumam tuvojas Saules prospekta, Ogrē pārbūve

Ogresnovads.lv
Noslēgumam tuvojas Saules prospekta, Ogrē pārbūve
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2023 09:29

Noslēgumam tuvojas Saules prospekta, Ogrē pārbūve

Ogresnovads.lv

Saules prospekta 180 m garajā posmā starp Ogres pilsētas robežu un Zilokalnu prospektu asfaltēšanas darbi pabeigti jau pavasarī, tur ir arī nobruģētas nobrauktuves un sakārtota zaļā zona. Pašlaik darbi turpinās 520 m garajā posmā starp Vidus prospektu un Zilokalnu prospektu, kurā tiek veikta brauktuves bruģēšana.

Šajā ielā iepriekš bija grants ceļš, uz tā pavasaros un rudeņos veidojās peļķes un dubļi, tāpēc tas bija grūti izbraucams. Tā kā Saules prospekts atrodas zemāk kā citas ielas un tuvumā esošais dzelzceļš, pirms ielas pārbūves vajadzēja veikt nozīmīgus sagatavošanās darbus. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis norāda, ka Saules prospekts būs kā labais piemērs, kā kopīgiem spēkiem šī situācija ir atrisināta. Drīzumā darbi tiks pabeigti un pilsētā būs vēl viena sakārtota iela, kuru pienācīgi varēs gan cilvēki, kas uz šīs ielas dzīvo, gan arī citi iedzīvotāji.

Saules prospekta pārbūve tiek veikta posmā starp Ogres pilsētas robežu un Zilokalnu prospektu (posma Nr. 1 garums 180 m) un posmā starp Zilokalnu prospektu un Vidus prospektu (posma Nr. 2 garums 520 m).

Pārbūves projekts paredz ielas braucamās daļas pārbūvi, nobrauktuvju izbūvi uz piegulošajiem īpašumiem, lietus ūdens novades sakārtošanu, izbūvējot kanalizācijas sūknētavu (spiedvadu) un papildu drenējošas smilts slāni labākai lietus ūdens novadei.

Būvdarbus projektā veic SIA “MRG Būve”, ar ko iepirkuma rezultātā Ogres novada pašvaldība 2022. gada 20. jūlijā noslēdza būvdarbu līgumu par kopējo summu 497 438 eiro ar PVN. Būvprojektu izstrādāja SIA “SIA "DDP", kas veiks arī projekta autoruzraudzību, savukārt būvuzraudzību nodrošinās SIA “LIGERS”. Darbus paredzēts pabeigt līdz šī gada jūlija beigām.