Pirmdiena, 24.06.2024 07:59
Jānis
Sestdiena, 3. jūnijs, 2023 20:48

NVO pieprasa Rīgas mēra atkāpšanos

Biedrība "Vecāku Alianse"
NVO pieprasa Rīgas mēra atkāpšanos
Unsplash.com
Sestdiena, 3. jūnijs, 2023 20:48

NVO pieprasa Rīgas mēra atkāpšanos

Biedrība "Vecāku Alianse"

Vairākas konservatīvās nevalstiskās organizācijas, kā arī privātpersonas dažu stundu laikā ir parakstījušas atklātu vēstuli ar aicinājumu nekavējoties noņemt LGBTQ+ kopienas karogu no Rīgas domes ēkas, kā arī Rīgas domes priekšsēdētājam Mārtiņam Staķim atkāpties no amata.

"Piektdienas, 2. jūnija, pēcpusdiena pienāca ar bezprecedenta notikumu mūsu valsts galvaspilsētā, proti, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis patvaļīgi, bez rīdzinieku atbalsta un piekrišanas pie domes ēkas ir izkāris LGBTQ+ kopienas karogu. Uzskatām, ka šāda neleģitīma un nedemokrātiska Rīgas domes priekšsēdētāja rīcība nav pieļaujama.  Demokrātiskā pārstāvniecība, ko nodrošina brīvas aizklātas pilsētas domju vēlēšanas, ir uzskatāma par vienu no mūsu valsts lielajiem sasniegumiem un fundamentālajām vērtībām, ko nedrīkst graut autoritāru vadītāju patvaļīgi lēmumi un rīcība. Šajā gadījumā par LGBTQ+ kopienas karoga izkāršanu nebija pieņemts ne domes vairākuma lēmums, ne veikta rīdzinieku un vēlētāju aptauja par šādas rīcības nepieciešamību. Tāpēc uzskatām, ka tas ir klajš demokrātijas un iedzīvotāju interešu pārstāvniecības pārkāpums, kuram ir jāseko noteiktai  juridiskai konsekvencei, kas nozīmē atkāpšanos no ieņemamā amata," uzsvērts atklātajā vēstulē.

Vēstules parakstītāji atzīst, ka nosodāms ir ne tikai veids, kā notika LGBTQ+ kopienas karoga izkāršana, bet arī tas, ka, šādi rīkojoties, tika atbalstīta daudziem rīdziniekiem un vēlētājiem nepieņemama ideoloģija, kas ir klajā pretrunā ar viņu pārstāvētām konservatīvām vērtībām.

“Savulaik sarkanā komunistu karoga nesēji arī it kā iestājās par strādnieku šķiru jeb proletariātu, bet patiesībā iestājās par komunisma ideoloģiju, kas nesa ārkārtīgu lielu postu Eiropā un turpina nest arī daudzviet pasaulē. Līdzīgā veidā arī šī LGBTQ+ karoga ideologi it kā iestājas par ļaudīm ar pretdabisku seksuālu orientāciju, bet patiesībā pārstāv konkrētu ideoloģiju.

Tāpēc šis gadījums, kad pie Rīgas domes ēkas blakus galvaspilsētas un Latvijas valsts karogam izkārts LGBTQ+ ideoloģiju prezentējošs karogs, daudzos var raisīt asociācijas gan ar PSRS karoga, gan ar hitleriskās Vācijas karoga izkāršanu, jo tās bija zīmes, ka šeit valda okupantu vara. Šoreiz tā nav valsts, bet gan ideoloģija, kas cenšas okupēt mūsu valsti,” uzsver vēstules parakstītāji.