Piektdiena, 24.05.2024 20:16
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sestdiena, 23. jūlijs, 2022 14:50

Ogrē augustā darbu uzsāks 1 Min. Klīnika, kurā varēs saņemt tūlītēju ambulatoro aprūpi

ogresnovads.lv
Ogrē augustā darbu uzsāks 1 Min. Klīnika, kurā varēs saņemt tūlītēju ambulatoro aprūpi
Sestdiena, 23. jūlijs, 2022 14:50

Ogrē augustā darbu uzsāks 1 Min. Klīnika, kurā varēs saņemt tūlītēju ambulatoro aprūpi

ogresnovads.lv

Ogrē, Rīgas ielā 33, jau pavisam drīz tiks atvērta ātrās pieejamības medicīnas klīnika, kurā pacienti nepieciešamo pakalpojumu varēs saņemt jau tajā pašā dienā. 1 Min. Klīnika strādās septiņas dienas nedēļā, arī brīvdienās un svētku dienās, no pulksten 7.00 līdz pat 23.00, turklāt Ogres novadnieka kartes īpašnieki klīnikā varēs saņemt 10% atlaidi konsultācijām.

1 Min. Klīniku tīkls savu darbu Latvijā uzsāka 2021. gada pavasarī, šobrīd pacientiem ir pieejamas klīnikas Ādažos, Jūrmalā, Jelgavā un drīz arī Ogrē. Ātrās pieejamības klīniku mērķis ir integrēties pacienta ikdienā - pakalpojumus iespējams saņemt tieši pacientam ērtākajā laikā, arī ārpus ierastajām mediķu darba stundām. 1 Min. Klīnikā var saņemt diagnostiku un konsultācijas akūtu, dzīvību neapdraudošu saslimšanu gadījumos. Klīnikā var nodot arī laboratorijas analīzes, veikt vakcināciju, brūču pārsiešanu, saņemt infūziju kursu un citas procedūras. Klīnikas speciālisti ir sākuši doties pie pacientiem arī mājas vizītēs. Tas ir īpaši svarīgi situācijās, kad pacients nespēj pats nokļūt klīnikā, piemēram, pārvietošanās grūtību dēļ.

Pilnu pakalpojumu klāstu var apskatīt klīnikas mājas lapā. Vizīti ērti var pieteikt: 1min.lv.

Ideju radīt Latvijā pirmo ātrās pieejamības klīnikas tīklu raksturo klīnikas dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Ramona Mežale: “Pēdējos gados man arvien biežāk nācās saskarties ar situācijām, kad sapratu, cik svarīga ir iespēja saņemt medicīnas pakalpojumus ārpus mediķu ierastā darba laika, negaidot garās rindās. Ja cilvēkam rodas ar veselību saistītas akūtas problēmas, risinājums ir nepieciešams nekavējoties, nevis pēc dažām dienām vai nedēļām. Šādas iespējas Latvijā līdz šim diemžēl trūka.”

Izvēloties atrašanās vietas klīnikām, svarīgākais, lai pacientiem tās ir ērti sasniedzamas pa ceļam uz darbu vai uz mājām, kā arī vienmēr ir pieejama bezmaksas autostāvvieta. Līdz ar to kā atrašanās vieta Ogres 1 Min. Klīnikai ir izvēlēta tirdzniecības centra “Ogre” stāvlaukuma teritorija (Rīgas ielā 33). Turklāt Ogres novada iedzīvotāju kartes īpašnieki Ogrē esošajā 1 Min. Klīnikā saņems 10% atlaidi konsultācijām.

Viena no lielākajām pacientu grupām, kuri izvēlas 1 Min. Klīnikas pakalpojumus, ir pacienti, kuriem parādījušās nelielas veselības problēmas, ko viņi vēlas atrisināt uzreiz. Proti, pacientam nav jāmaina savi ikdienas plāni, jākavē darbs un jāpiesaka vizīte vairākas dienas vai nedēļas uz priekšu.

“Ja klīnika nepastāvētu, pacients, iespējams,; izvēlētos šo problēmu ignorēt vai pašārstētos, bet vizīti būtu gatavs pieteikt tikai, kad ar veselību paliktu patiešām slikti. Līdz ar to 1 Min. Klīnika atvieglo arī kopējo medicīnas sistēmu Latvijā,” uzsver Mežale.

Tāpat bieži vien pacienti, kuri nāk uz vizītēm 1 Min. Klīnikā, nav spējuši sazvanīt savu ģimenes ārstu, ārsts devies garākā atvaļinājumā vai atrodas pārāk tālu no faktiskās dzīvesvietas. Gadās, ka tuvākā iespējamā ģimenes ārsta vizīte pieejama tikai pēc pāris dienām un pacienti nav gatavi gaidīt, īpaši situācijās, ja saslimis mazs bērns.

Šobrīd arvien biežāk klīnikā pēc palīdzības vēršas pacienti ērču piesūkšanās gadījumā, kā arī sīko traumu aprūpes veikšanai. Ja gūta viegla trauma un jāuzliek šuves, slimnīcas uzņemšanā var nākties gaidīt vairākas stundas, bet klīnikā speciālisti varēs palīdzēt uzreiz. Tās ir situācijas, kad stāvoklis nav dzīvībai bīstams, bet ir nepieciešama mediķu palīdzība, lai brūci pārsietu vai sašūtu. Vasarā bieži vecāki ierodas kopā ar bērniem, kuriem nepieciešama apskate pirms bērnu vasaras nometnēm, lai saņemtu U27 izziņu.

1 Min. Klīnika savā ziņā darbojas kā drošības spilvens visai ģimenei. Rūpes par veselību ir viena no tām lietām, ko atlikt nedrīkst. Ja saslimst tuvinieks, arī, ja tas notiek vēlā vakara stundā, palīdzību var meklēt pie 1 Min. Klīnikas mediķiem.

Plānots, ka 1 Min. Klīnikā Ogrē tiks nodrošinātas 6 darba vietas, vēl ir iespējams pieteikties ārsta palīga vakancēm šeit: