Ceturtdiena, 18.04.2024 05:09
Jadviga, Laura
Ceturtdiena, 1. februāris, 2024 11:40

Ogre - Eiropas jauniešu čempioni orientēšanās ar slēpēm!

Ogres novada sporta centrs
Ogre - Eiropas jauniešu čempioni orientēšanās ar slēpēm!
Ceturtdiena, 1. februāris, 2024 11:40

Ogre - Eiropas jauniešu čempioni orientēšanās ar slēpēm!

Ogres novada sporta centrs

Pasaules, Pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionāts (vecumā līdz 17 gadiem) norisinājās Austrijas pilsētā Ramzavā 21. – 27 . janvārī viduskalnes apstākļos 1100 - 1300 m vjl. Programmā četri starti - sprints, garā, vidējā un stafetes disciplīna. Uz starta 18 valstu izlašu pārstāvji.

Latvijas izlasi pārstāvēja pieci Ogres novada sporta centra un OK “Ogre” pārstāvji – Elīze Bremze, Audris Odo Vītoliņš, Lūkass Siliņš, Bruno Šterns, Renārs Grasis, izlasi vadīja treneris Nauris Neimanis.

Šis čempionāts Ogres sportistiem bija ilgtermiņa mērķis. Šogad, gatavojoties sezonai, pieveikti 5-7 tūkstoši kilometru orientēšanās distancēs, skrienot, slēpojot un rollerslēpojot. Grūtākajās treniņu nedēļās treniņi aizvadīti 2 reizes dienā - pirms un pēc stundām. Kopumā ap 60 dienu aizvadīts treniņnometnēs Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, Norvēģijā. Pateicoties Ogres novada, Latvijas orientēšanās federācijas, treneru Naura Neimaņa, Ivetas Holcmanes un ģimeņu atbalstam paveikts apjomīgs darbs. Izmantotas nestandarta metodes, kā rollerslēpošanas treniņi augšup Siguldas serpentīnā un orientēšanās uz rollerslēpēm Kronvalda parkā, Grīziņkalnā un citviet agrās rīta stundās pirms satiksmes uzsākšanās. Izdevies izvairīties no slimībām un traumām, pateicoties plānveidīgam darbam.

Eiropas jauniešu čempionātā individuālajās distancēs mūsu sportistiem vislabāk izdevās smagākā – garā distance ar kopējo startu 24. janvārī. Lielisku dubultuzvaru izcīnīja Renārs Grasis un Lūkass Siliņš, spītējot kūstošajam smagajam sniegam 9 kilometru garajā distancē Alpu stāvajās nogāzēs. Renārs Grasis – Eiropas jauniešu čempions! Renārs vislielāko prieku piedzīvoja tikai pēc finiša, jo priekšā finišējušais Šveices sportists distance pārkāpa noteikumus un tika diskvalificēts.

Vicečempions Lūkass Siliņš atzīst: ”Esmu patiesi priecīgs par šodien sasniegto. Gadiem ieguldītais darbs noteikti ir atmaksājies. Distancē zināju, ka cīnos par TOP3, bet finišā īsti nebiju pārliecināts, kurā pozīcijā atrodos. To, ka esmu otrais, uzzināju tikai dažas minūtes pēc finiša. Tas, ka dalu pjedestālu ar komandas biedru un ļoti labu draugu Renāru, noteikti padara šo vēl labāku, jo varētu teikt, ka esam uz šo gājuši kopīgi jau ilgu laiku.”

Pasaules junioru čempionātā sprinta distanci sniegotajos apstākļos atzīstami veica Audris Odo Vītoliņš - 12. vieta spēcīgajā konkurencē. Čempionāta turpinājumu diemžēl patraucēja vīruss. Šis arī palika labākais latviešu rezultāts junioru konkurencē šajā disciplīnā. Elīzei Bremzei augstvērtīgākais rezultāts garajā distancē 22. vieta. Gan Elīze, gan Audris vēl gadu var sacensties junioru konkurencē un mērķi ir visaugstākie.

Čempionāta noslēdzošajā dienā 27. janvārī trīs etapu stafetes sacensības - uz starta 8 valstu 11 komandas. Latvijas jauniešu izlases sastāvu veido Ogres puiši. Bruno Šterns 1. etapā, Renārs Grasis 2., bet Lūkass Siliņš 3. etapā. Šī etapu secība, domājot par čempionātu Austrijā un puišu stiprajām pusēm, ir atstrādāta Latvijā vairāku gadu garumā. Lai gan puiši gandrīz vienmēr bijuši favorīti, sekmes bijušas dažādas. Ja Latvijas Kausa posmi uzvarēti ar desmit minūšu pārsvaru, tad Latvijas čempionātos vienmēr zelta medaļa gājusi secen.

Galvenie konkurenti - čehi, šveicieši un somi. Smagākā cīņa izvērsās ar somiem. Bruno veica etapu līderu grupā, finišējot 3. vietā. Renāram izdevās aizbēgt no čehiem, bet no Renāra aizbēga somu sportists. Lūkass saņēma stafeti minūti aiz somu komandas. Nācās riskēt arī nobraucienos, sasniedzot 60 km/h ātrumu ledainajās trasēs, lasot karti. Un Lūkass apliecināja finišētāja prasmes. Ar 20 sekunžu pārsvaru izcīnītas zelta medaļas un Latvijas himna apbalvošanā!

Situācijas, kad visu valsts komandu veido vienas pilsētas sportisti ir retas. Šādas uzvaras ir vēl retākas. Tomēr tieši Ogres novada sporta centra un OK “Ogre” jauniešiem, kas trenējas plecu pie pleca no 10 gadu vecuma, tas ir izdevies! Lūkosim spodrināt Ogres un Latvijas krāsas arī turpmāk!