Pirmdiena, 17.06.2024 16:45
Artis, Artūrs
Piektdiena, 28. jūlijs, 2023 09:36

Ogrē satiksies latviešu diasporas bērni un jaunieši

Biedrība "Attīstības un inovāciju mācību centrs"
Ogrē satiksies latviešu diasporas bērni un jaunieši
Foto - www.ogresnovads.lv
Piektdiena, 28. jūlijs, 2023 09:36

Ogrē satiksies latviešu diasporas bērni un jaunieši

Biedrība "Attīstības un inovāciju mācību centrs"

Svētdien, 30.jūlijā, Ogrē pulcēsies 33 bērni, skolotājas un brīvprātīgie no Grieķijas, Horvātijas, Itālijas, Latvijas, Spānijas, Šveices un Vācijas. Ogres tehnikuma mājīgajās telpās līdz 4.augustam norisināsies Attīstības un inovāciju mācību centra organizētā nometne, kuras dalībnieki ir ārpus Latvijas dzīvojošie latviešu bērni. Šogad viņiem pievienosies septiņi Rēzeknes novada bērni.

Daugavas krastos šī ir jau piektā biedrības rīkotā nometne sadarbībā ar diasporas latviešu biedrībām. Tai ir savs pedagogu kodols un uzticīgie fani, kas gaidīt gaida satikšanos ar draugiem. Šoreiz nometnē ne tikai iepazīsies ar bagātīgo Ogres tehnikuma programmu klāstu un iespējām, bet arī paši iemēģinās roku, veidojot 3D dizainu un dažādus ādas un tekstila aksesuārus, apgūs programmēšanas prasmes LEGO robotikas nodarbībās un, protams, uzlabos latviešu valodas zināšanas, apgūstot latviešu tradīcijas un folkloru.

Ogrē plānots iepazīties ar muzeju un viedo centrālās bibliotēkas ēku, izstaigāt Zilos kalnus pa zemi un Milžu takām un - ieraudzīt Rīgu! Ne tikai no Zilo kalnu skatu torņa, bet arī savām acīm. Ar vilcienu dosies uz galvaspilsētu, kur iepazīsies ar Gaismas pili, Vecrīgā izpētīs Latvijas vēsturei nozīmīgas vietas un ciemosies muzeja “Latviešiem pasaulē” (LaPa) izstādē “Uzvilkt Latviju. Latviešu tautastērps pasaulē” par latviešu tautastērpiem un to stāstiem ārpus Latvijas.

Būs arī ļoti gaidītie vakara pasākumi, sacensības, erudīcijas viktorīna, sportošana un nakts trasīte. Piektdienas vakarā uz noslēguma pasākumu aicināti vecāki un draugi, lai parādītu kopā paveikto un nosvinētu draudzības pilno nedēļu un jaunapgūtās prasmes.