Pirmdiena, 22.04.2024 09:08
Armanda, Armands
Ceturtdiena, 9. jūnijs, 2022 09:30

Ogrē un Ikšķilē šovasar notiks dabasgāzes apgādes sistēmu remonti

Leta
Ogrē un Ikšķilē šovasar notiks dabasgāzes apgādes sistēmu remonti
Ceturtdiena, 9. jūnijs, 2022 09:30

Ogrē un Ikšķilē šovasar notiks dabasgāzes apgādes sistēmu remonti

Leta

Ogrē un Ikšķilē šovasar notiks dabasgāzes apgādes sistēmu remonti, informē dabasgāzes sadales sistēmas operatora AS Gaso pārstāvji.

Ogrē laikā no jūnija līdz augustam Ausekļa prospektā 5, 9, 10 un 16, Mālkalnes prospektā 29 un Skolas ielā 15 un 19 tiks veiktas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju gāzes apgādes sistēmu hermētiskuma pārbaudes.

Gadījumā, ja šo pārbaužu rezultātā tiks secināts, ka jāveic daudzdzīvokļu māju ievadmezglu rekonstrukcija, iedzīvotājiem, iepriekš brīdinot, tiks pārtraukta dabasgāzes padeve uz aptuveni trim stundām. Ievadmezglu rekonstrukcijas laikā vītņu savienojumi tiek aizstāti ar metinātajiem savienojumiem, kas būtiski samazina iespējamās noplūdes ievadmezglos. Rekonstruētais ievads arī iegūst estētiskāku skatu, norāda "Gaso".

Patlaban tuvākā zināmā ievedmezgla rekonstrukcija paredzēta 16.jūnijā daudzīvokļu mājā Ausekļu prospektā 16.

Savukārt Ikšķilē, Rīgas ielā, turpinās gāzesvada izbūve, kas nodrošinās iespēju lietotājiem pieslēgties dabasgāzes tīklam. Sadalošā gāzesvada izbūves laikā var būt apgrūtināta pārvietošanās pa Rīgas ielu.

"Gaso" ir AS "Latvijas gāze" meitasuzņēmums. Kompānija ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā. Kompānija nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. "Gaso" darbību sāka 2017.gada decembrī.

"Latvijas gāzes" lielākie akcionāri ir "Gazprom" (34%), "Marguerite Gas II.S.a.r.l." (28,97%), "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija (16%).