Sestdiena, 18.05.2024 10:16
Ēriks, Inese, Inesis
Piektdiena, 26. aprīlis, 2024 10:58

Ogres novada domes deputāta mandātu ieguvis basketbola treneris Miglinieks

LETA
Ogres novada domes deputāta mandātu ieguvis basketbola treneris Miglinieks
Foto - Lāsma Irša, sportacentrs.com
Piektdiena, 26. aprīlis, 2024 10:58

Ogres novada domes deputāta mandātu ieguvis basketbola treneris Miglinieks

LETA

Ceturtdien Ogres novada domes sēdē apstiprināta deputātes Daces Kļaviņas (JV) mandāta nolikšanas, viņas vietā pašvaldības domē nonākot kādreiz slavenajam basketbolistam, tagad basketbola trenerim Igoram Migliniekam (JV).

Latvijas basketbola treneris Miglinieks strādā Ķīnā Guandunas "Southern Tigers" komandā, kas iepriekšējā sezonā Ķīnas Basketbola asociācijā (CBA) aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam.

Novada dome Kļaviņas iesniegumu par pilnvaru nolikšanu pirms termiņa saņēma 11.aprīlī. Viņa informēja, ka ar 8.aprīlī ir iecelta Ministru prezidentes parlamentārās sekretāres amatā un likumā noteiktie ierobežojumi nepieļauj parlamentārā sekretāra amatu savienot ar pašvaldības domes deputāta amatu. Kļaviņa novada pašvaldības domē vadīja Sociālo un veselības jautājumu komiteju.

Tā kā Kļaviņa Ogres novada pašvaldības domē tika ievēlēta no politiskās partijas "Jaunā vienotība" kandidātu saraksta, tad saskaņā ar Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteikto viņas vietā stājas nākamais kandidāts no tā paša saraksta.

Ogres novada pašvaldības vēlēšanu komisija informē, ka nākamais pēc saņemto balsu skaita politiskās partijas "Jaunā vienotība" kandidātu sarakstā ir Miglinieks, kurš ir piekritis sākt Ogres novada domes deputāta pienākumu izpildi.

Igors Miglinieks (dzimis 1964. gada 4. maijā Rīgā) ir bijušais latviešu basketbolists, tagad treneris. Spēlēja saspēles vadītāja pozīcijā, bijis Latvijas PSR un PSRS valstsvienību dalībnieks. PSRS izlases sastāvā izcīnījis zelta medaļu 1988. gada vasaras olimpiskajās spēlēs, kļūstot par pirmo latviešu basketbolistu starp vīriešiem, kas izcīnījis zeltu olimpiskajās spēlēs.

Basketbolista brālis Raimonds Miglinieks arī ir bijis basketbolists, pārstāvējis Latvijas izlasi.

Bijis precējies ar dziedātāju Olgu Rajecku, viņiem ir meita Marija, dzimusi 1992. gadā. Otrajā laulībā dzimis dēls, bet trešajā laulībā dzimuši četri bērni. Dēls Pauls Miglinieks arī ir basketbolists, pārstāv Latvijas Universitātes komandu.