Piektdiena, 19.04.2024 01:40
Fanija, Vēsma
Pirmdiena, 26. decembris, 2023 08:40

Ogres novada domes deputāti saņem Betlēmes miera gaismu

ogresnovads.lv
Ogres novada domes deputāti saņem Betlēmes miera gaismu
Pirmdiena, 26. decembris, 2023 08:40

Ogres novada domes deputāti saņem Betlēmes miera gaismu

ogresnovads.lv

Skauti un gaidas akcijā “Miera gaisma no Betlēmes” jau vairākus gadu desmitus visā pasaulē no rokas rokā ar svecītes liesmiņu nodod viens otram simbolisku miera un draudzības gaismu.

22. decembrī, to no deputātaOgresgala 5.skautu un gaidu vienības priekšnieka Jāņa Iklāva saņēma arī Ogres novada pašvaldības domes deputāti. Saņemot šo gaismu, deputāti dalījās pārdomās par aizvadīto gadu.

Jānis Iklāvs

Pats J.Iklāvs atzina, ka “Miera gaismiņas” ierašanās Latvijā viņam ir viens no gada gaidītākajiem brīžiem, kad savā skautu un gaidu vienībā un organizācijā satikties, uz brīdi atvilkt elpu un pateikt viens otram paldies, nest šīs gaismas spēku tālāk, daloties ar to. J.Iklāvs pateicās pašvaldības Informācijas sistēmu un tehnoloģijas nodaļas darbiniekiem,  Kancelejas vadītājai Ingūnai Šubrovskai par sniegto atbalstu agrās rīta stundās, vēlu vakarā un brīvdienās, lai darbi rietētu uz priekšu, pateicās arī izpilddirektoram Pēterim Špakovskim par atsaucību un operativitāti, novēršot avārijas, kļūmes un nepilnības visa gada garumā, arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim par uzticēšanos un pieredzi. “Es esmu lepns dzīvot Ogres novadā. Prieks, ka varu redzēt, kā viss apkārt transformējas un mainās. Aicinu visus nebaidīties nākt ar idejām, priekšlikumiem, būt gana ambicioziem. Ja arī nesanāks visu īstenot uzreiz, tad vismaz daļiņu, lai mēs savu novadu varētu izveidot mūsdienīgu un patīkamu - tādu, lai iedzīvotājiem būtu lepnums un piederības sajūta tam. Nebaidieties nākt ar idejām!” kolēģiem vēlēja J.Iklāvs.

Atvars Lakstīgala

Saņemot Betlēmes gaismiņu, deputāts, Ogres Mūzikas un mākslas skolas direktors Atvars Lakstīgala pateicās kolēģiem par iespēju strādāt šajā komandā un par konstruktīvu, uz attīstību vērstu darbu. A.Lakstīgala pateicās domes vadībai par atsaucību un atbalstu. “Paldies es gribu teikt ikvienam iedzīvotājam, kurš dzīvo ar gaišām domām un dara labus darbus. Aicinu neturēt rūgtumu sirdī, izrunāt visas lietas, lai varam ar tīru sirdi un domāt ieiet jaunajā gadā. Savai ģimenei, draugiem un kolēģiem novēlu veiksmi un veselību!” sacīja A.Lakstīgala.

Andris Krauja

Deputāts Andris Krauja par sapratni un atbalstu pateicās tiem, ar kuriem viņa ikdiena ir visciešāk saistīta - savai ģimenei, Ogres novada Sporta centra komandai, Ogres teātra vadītājam Jānim Kaijakam. Runājot par novēlējumu, A.Krauja atcerējās kādu stāstu, kurā draugs otram sūdzas par to, ka ir kāda lieta, ko viņš nevar uzņemties paveikt, jo neredz tam galu, bet draugs iedrošina, aicinot saskatīt un spert pirmo, tad nākamo soli ceļā uz mērķa sasniegšanu. “Visiem novada iedzīvotājiem vēlu nebaidīties spert pirmo un tad nākamo soli ceļā uz mērķa vai sapņa sasniegšanu, tad arī viss izdosies!” vēlēja A.Krauja.

Dace Veiliņa

Deputāte Dace Veiliņa pateicās saprotošajiem, idejām bagātajiem kolēģiem Ogres novada Izglītības pārvaldē un pauda lepnumu par to, kas novadā tiek paveikts izglītības un jauniešu lietu jomā. Pateicās visai pašvaldības vadības komandai, kā arī priekšsēdētājam E.Helmanim par atbalstu, īstenojot Jauniešu mājas projektu. Pateicās kolēģiem pašvaldībā un domē par kopā aizvadīto laiku un kvalitatīvi veikto darbu, kā arī Jānim Iklāvam par Betlēmes gaismiņas nešanu pasaulē. “Vēlu mieru, prieku un labas domas gan uz iekšu, gan uz āru,” vēlēja D.Veiliņa.

Jānis Kaijaks

Saņemot miera gaismiņu, deputāts Jānis Kaijaks pateicās par iespēju strādāt pašvaldībā un būt daļai no tās, mācīties un saprast procesus, kurus, neesot politikā un izpildvarā, bieži vien cilvēki nesaprot. J.Kaijaks pateicās E.Helmanim, izpilddirektora vietniecei Danai Bārbalei par atsaucību, atbalstu. “Lai mums visiem labi darbi prātos un sirdī, lai mēs spētu tos piepildīt,” vēlēja J.Kaijaks.

Raivis Ūzuls

Arī deputāts Raivis Ūzuls pateicības vārdus veltīja kolēģiem un pašvaldības administrācijas darbiniekiem, kuri sagatavo lēmumprojektus. “Novēlu visiem mierpilnus, skaistus, ģimeniskus Ziemassvētkus!” vēlēja R.Ūzuls.

Indulis Trapiņš

Deputāts Indulis Trapiņš atzina, ka šis maģiskais “paldies” vārds neko nemaksā, bet dara brīnumus. Viņš pateicās Ogres novada pašvaldības domei, vadībai, darbiniekiem par veiksmīgu, kvalitatīvu Administratīvi teritoriālās reformas procesa vadīšanu. I.Trapiņš pateicās E.Helmanim par izveidoto komandu, par to, ka netiek aizmirsti arī vēsturiskie novadi, kur attīstība turpinās un iesāktie projekti tiek īstenoti. I.Trapiņš atzinīgi novērtēja darbu, kas turpinās Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūrā, par notiekošo sporta un kultūras jomā, kur vēsturiskajos novados uzsāktās un iesakņojušās tradīcijas kā nesalaužama vērtība tiek atbalstītas un turpinātas. Deputāts atzina, ka to visu nebūtu iespējams paveikt bez E.Helmaņa rakstura, mērķtiecīgā darba un gribas. “Visiem vēlu laimīgu jauno gadu un Ziemassvētkus sagaidīt ģimenes pulkā, rast mieru un gandarījumu!” vēlēja I.Trapiņš.

Valentīns Špēlis

Valentīns Špēlis par paveikto darbu pateicās kolēģiem domē, darbiniekiem pašvaldības un pagastu pārvalžu administrācijās, pateicās arī pašvaldības vadībai. “Novēlu visiem labu veselību!” vēlēja V.Špēlis.  

Dace Māliņa

Deputāte Dace Māliņa pateicības vārdus veltīja vēlētajiem, kuri devuši viņai iespēju strādāt un gūt pieredzi darbā pašvaldībā. D.Māliņa pateicās pašvaldības administrācijas darbiniekiem Ogrē un Ķegumā, pateicās par jauno, spožo gaismas objektu Ķegumā – sauli, kas iepriecina ne tikai viņu pašu, bet daudzus citus Ķeguma iedzīvotājus. “Es gribu, lai visi uzsāktie projekti veiksmīgi noslēdzas un lai Lielvārdē mēs beidzot varētu braukt pa skaistiem, līdzeniem ceļiem. Visiem vēlu mieru, labestību, iejūtību un draudzību,” savas vēlēšanās pauda D.Māliņa.

Jānis Lūsis

Jānis Lūsis pateicās visiem darbiniekiem, kuri strādā Ogres novada pašvaldības iestādēs un savu darbu veic godprātīgi un pēc vislabākās sirdsapziņas. “Visiem novēlu gaišas domas! Ja būs gaišas un labas domas, tad pasaule mums apkārt būs gaišāka un labāka,” ir pārliecināts J.Lūsis.

Rūdolfs Kudļa

Deputāts Rūdolfs Kudļa savus pateicības vārdus par paveikto darbu šogad veltīja pašvaldības darbiniekiem, kuriem ikdienas steigā nesanāk pateikt paldies. Darbiniekiem deputāts vēlēja labu veselību un nepazaudēt enerģiju. “Man šis gads bija izaicinājumiem pilns... Ikvienam arī novēlu izaicinājumiem pilnu nākamo gadu, jo izaicinājumi mūs pilnveido un attīsta,” vēlēja R.Kudļa

Kaspars Bramanis

Arī deputāts Kaspars Bramanis pateicās vēlētājiem, kuri devuši iespēju viņam strādāt Ogres novada pašvaldības domes deputātu sastāvā. Viņš pateicās arī kolēģiem, pašvaldības vadībai un darbiniekiem, kā arī savai ģimenei. “Novēlu, lai pašvaldības budžets pildās, lai sapņi tiek realizēti. Novēlu visiem veselību, mīlestību, mieru uz zemes un cilvēkiem labu prātu!” vēlēja K.Bramanis.

Dace Kļaviņa

Dace Kļaviņa pateicās Dievam par to, ka visi cilvēki ir radīti tik dažādi, pateicās par iespēju strādāt novada deputātu komandā, mācīties vienam no otra. “Es novēlu, lai mēs nekad nekļūtu vienādi un turpinātu viens otru pilnveidot un sniegt dzīves mācības. Novēlu nepaiet garām izaicinājumiem, būt īstajā vietā un laikā, mierīgi uztvert visu, kas mums dzīvē ir paredzēts, lai cik arī smagi reizēm būtu, un ticēt, ka viss labais atgriežas. Vairosim labo! Lai jūsu ģimenēs un sirdīs gaišums!” vēlēja D.Kļaviņa.

Jānis Siliņš

Deputāts Jānis Siliņš pateicības vārdus veltīja kultūras nozares darbiniekiem, kuriem, organizējot pasākumus, pēdējie gadi nav bijuši viegli. “Mūzika, kultūra un māksla ir jomas, kas ikviena cilvēkā dzīvē ienes gaišas domas un iedvesmo labiem darbiem,” sacīja J.Siliņš, aicinot būt sabiedriski aktīviem un atbalstīt kultūras jomu – aiziet uz baznīcu, apmeklēt koncertus vai balles un citus svētku pasākumus.

Ilmārs Zemnieks

Deputāts Ilmārs Zemnieks atklāja, ka šis viņam bijis jaunas pieredzes laiks un iepriekš, strādājot Ķeguma novadā, nebija izpratnes, kā notiek darbs domē, kā tiek pieņemti lēmumi. “Paldies darbiniekiem, kuri sagatavo lēmumprojektus, paldies juristiem. Paldies manai ģimenei un darba kolektīvam!” pateicās I.Zemnieks, vēlot cilvēkiem dedzināt tumsu sevī, dodot vietu gaišumam.

Pēvels Kotāns

Deputāts Pēvels Kotāns pateicās domes priekšsēdētājam E.Helmanim un viņa komandai par darbu un skatījumu uz Ogres novada attīstību, redzot arī notiekošo novada nomalēs, kur nekas nestāv uz vietas. “Jūs zināt, ka mēs visi esam uz lielākā kuģa Latvijā, kuģa kapteinis un komanda ir zināma. Novēlu, lai mums visiem kopā pietiktu spēka sasniegt saulainos krastus!” vēlēja P.Kotāns.

Artūrs Mangulis

Artūrs Mangulis, daloties pārdomās, sāka ar vēlējumu: “Novēlu ikvienam atrast un piepildīt savu sapni mūsu novadā!” A.Mangulis pateicās katram, kurš ļāvis piepildīt viņa sapni kļūt par mūziķi un dziedāt. Pateicās E.Helmanim par ieceri Ogrē atvērt Operetes teātri, un tas ir vēl viens no viņa sapņiem – dziedāt šajā teatrī. A.Mangulis atklāja, ka šobrīd viņa sapnis, kas pamazām arī īstenojas, ir, lai Ogre kļūtu par volejbola galvaspilsētu, un pateicās visiem, kuri to atbalsta un ļauj strādāt šajā virzienā.   

Dzirkstīte Žindiga

Deputāte Dzirkstīte Žindiga aicināja pateikties un novērtēt līdzcilvēku darbu ikdienā, ne tikai svētku reizēs. Deputāte paldies vārdus veltīja pašvaldības administrācijas darbiniekiem, pauda gandarījumu par novada attīstību, īpaši sporta būvju un bāžu pilnveidošanu, kas ļauj aizvien vairāk novada iedzīvotājiem kustēties un dzīvot veselīgāk. Dz.Žindiga izteica kolēģiem priekšlikumu nākamgad domes sēdēs, kas ir garākas par stundu, piecelties un izvingroties, kas veicinās darba spējas un labas domas. “Lai mums visiem gaišas domas, viegli un labi,” vēlēja Dz.Žindiga.

Gints Sīviņš

Gints Sīviņš pateicās vēlētājiem par sniegto uzticību vadīt Latvijā lielāko novadu nu jau vairāku gadu garumā un pauda cerību, ka darbojas pareizajā virzienā. G.Sīviņš pateicās priekšsēdētājam E.Helmanim, kurš palīdzējis ienākt politikā un rādījis pareizos ceļus, pateicās kolēģiem deputātiem, arī pieņemot ne tik populārus lēmumus, bet visus vērstus uz novada attīstību un iedzīvotāju labklājību. G.Sīviņš pateicās pašvaldības administrācijas un pagasta pārvalžu darbiniekiem, kuri katrs ar savu darbu sniedz ieguldījumu sava novada labā, veido to, un atzina, ka lepojas ar viņu paveikto. “Svētkos katram novēlu būt ar savu ģimeni, padomāt par tuvajiem, novadu, valsti, novēlu visiem, lai nākamajos Ziemassvētkos mums nevajadzētu domāt par to, ka 2000 km attālumā notiek karš un ceru, ka agresors būs pievārēts un ukraiņi dzīvos mierīgā, brīvā valsts. Priecīgus Ziemassvētkus, laimīgu jauno gadu!” vēlēja G.Sīviņš.