Ceturtdiena, 20.06.2024 11:28
Maira, Rasa, Rasma
Otrdiena, 17. oktobris, 2023 16:57

Ogres novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Nodibinājums "Vītolu fonds"
Ogres novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām
Otrdiena, 17. oktobris, 2023 16:57

Ogres novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Nodibinājums "Vītolu fonds"

Ar noticēšanu sev var pacelt zvaigzni, tikai ar citu dāvāto ticību to noturēt. Jau divdesmit vienu gadu Vītolu fonda dzinējspēks ir izcilu studentu vēlme iegūt zināšanas un nesavtīgu ziedotāju ticība šo jauniešu spējām.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 860 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda administrēto stipendiju atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Horvātijas un Zviedrijas – gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,7 miljonus eiro.

2023./2024. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Ogres novada saņem 12 jaunieši:

Annija Spilberga (Jāņa Luca stipendija), Elza Stepiņa (S!k! Imeria g!fil! Viļa Vītola stipendija imerietēm), Toms Pulle (Martas Mirdzas Gulbis piemiņas stipendija), Miks Kristiāns Latišs (Studentu korporācijas “Fraternitas Lataviensis”, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Estere Mitjkova (Draugu stipendija), Anna Lasmane (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā), Zanda Jefremova (In Memoriam Gaida Rīsbergs stipendija), Undīne Undenkova un Daniela Dāle (Anonīmās Austrālijas ziedotājas piemiņas stipendija), Sintija Kapteine un Klāvs Kaspars (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Ints Pātaga (LSC stipendija).

Vītolu fonda dibinātājs Vilis Vītols ir teicis: “Izglītība ir visa pamats kā pašam cilvēkam labklājības sasniegšanai, tā visas valsts spēkam un izaugsmei. Mūsu stipendiāti ir izcili un, tiekoties ar kādu no viņiem, es vienmēr izjūtu pacilātību. Tad mani vienmēr pārņem sajūta – Latvijai ir nākotne.”

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2024. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.