Svētdiena, 21.07.2024 23:46
Meldra, Meldris, Melisa
Trešdiena, 3. aprīlis, 2024 16:08

Ogres novadā joprojām tiek nodrošināti braukšanas maksas atvieglojumi

Ogresnovads.lv
Ogres novadā joprojām tiek nodrošināti braukšanas maksas atvieglojumi
Trešdiena, 3. aprīlis, 2024 16:08

Ogres novadā joprojām tiek nodrošināti braukšanas maksas atvieglojumi

Ogresnovads.lv

No šī gada 1. aprīļa stājusies spēkā jaunā reģionālā sabiedriskā transporta (autobusi un vilcieni) biļešu un tarifu sistēma, taču Ogres novadā joprojām tiek saglabāta Ogres novada pašvaldības saistošajos noteikumos un domes lēmumos dažādām novadā deklarēto iedzīvotāju kategorijām noteikto priekšrocību un atvieglojumu saņemšana.

Braukšanas maksas atvieglojumus ir tiesīgi saņemtOgres novada administratīvajā teritorijā deklarēti:

  • skolēni, kuri apmeklē Ogres novada administratīvajā teritorijā esošās vispārējās pamata un vidējās izglītības iestādes unkuru dzīvesvieta atrodas tālāk nekā vienu kilometru no izglītības iestādes. Pašvaldība piešķir braukšanas maksas atvieglojumu sabiedriskajā transportā 100% apmērā no izglītojamā deklarētās dzīves vietas līdz izglītības iestādei un atpakaļ ne vairāk kā piecdesmit braucieniem mēnesī. Braukšanas maksas atvieglojums tiek piemērots Ministru kabineta noteiktajā mācību gada laikā, to nepiemēro brīvdienās, svētku dienās, izglītojamo brīvlaikos, kā arī laikā, kad mācības izglītības iestādēs nenorisinās;
  • pensijas vecuma personas līdz 75 gadu vecumam – braukšanas maksas atvieglojumu 0,20 eiro apmērā braucieniem reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta teritorijā;
  • pensijas vecuma personas pēc 75 gadu vecuma sasniegšanas – braukšanas maksas atvieglojumu 0,40 eiro apmērā braucieniem reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta teritorijā.

Lai saņemtu atlaidi, pirms biļetes iegādes šoferim jāuzrāda Ogres novada skolēna karte vai Ogres novada iedzīvotāja karte. Lai nerastos pārpratumi, pensijas vecuma personām kopā ar Ogres novada iedzīvotāja karti būtu vēlams uzrādīt arī pensionāra apliecību.

KONTEKSTS

2023. gada 14. decembrī Sabiedriskā transporta padome apstiprināja jaunu reģionālā sabiedriskā transporta (autobusi un vilcieni) biļešu un tarifu sistēmu, kas stājusies spēkā no šī gada 1. aprīļa.

Būtiskākās izmaiņas:

  1. Jaunajā tarifu sistēmā tiek saglabāts minimālās maksas princips, taču, lai šo tarifu salāgotu ar valstspilsētu sabiedrisko transportu, tiek noteikta minimālā braukšanas maksa: Rīgā – 1,50 eiro, citās valsts pilsētās, tai skaitā arī Ogrē – 1,00 eiro un ārpus valsts pilsētām – 0,70 eiro.
  2. Tarifa maksas izmaiņas mazos vai vidējos attālumos autobusos jaunajā tarifu sistēmā ir relatīvi nelielas un orientētas uz to, lai neradīto spiedienu uz pasažieriem, kuri bieži izmanto sabiedrisko transportu, taču izmaiņu rezultātā ir arī atsevišķi gadījumi, kad pieaugums būs lielāks.
  3. Lai stiprinātu vilcienu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu, jau esošajos vilciena un autobusu savienojumos Aizkrauklē, Tukumā, Krāslavā un Dagdā plānots ieviest jaunu biļešu veidu Vilciens+, ar kuru īsos braucienos ar autobusu uz vai no vilciena pieturas punkta varēs braukt bez papildus maksas vai par minimālu samaksu.
  4. No 1. aprīļa vilcienos ir vienreizējās vienas, trīs, piecu un 30 dienu biļetes, bet reģionālajos autobusos – vienreizējās biļetes un esošās mēneša biļetes.
  5. Līdz brīdim, kad vilciena un autobusu pārvadājumos tiks vienādoti visi biļešu veidi, abos pārvadājumu veidos ieviešot arī 10 un 20 braucienu biļetes, autobusu pārvadājumos tiek saglabāti līdzšinējie biļetes viedi 10 - 19 braucieniem, 20 - 34 braucieniem un 35 un vairāk braucieniem.
  6. 30 dienu biļete regulārajiem pasažieriem. Ja esošā mēnešbiļete vilcienā pasažierim atmaksājās pēc 33 braucieniem un autobusā pēc 41 brauciena, pēc jaunās tarifu sistēmas ieguvums pasažierim vilcienos un autobusos būs jau no 21. brauciena. Līdz ar to pasažieri, kuri sabiedrisko transportu lieto bieži, maksās mazāk. No 1. aprīļa šis princips tiks ieviests vilcienos un autobusos, kuros pasažieriem jau tiek piedāvātas mēneša biļetes.

Savukārt no 1. aprīļa visas biļetes tiks pārdotas tikai un vienīgi pēc jaunā tarifa. Elektroniski iegādātās biļetes mobilajās aplikācijās un internetā pasažieriem ir lētākas. Mērķis ir mainīt pasažieru paradumus un veicināt biļetes neiegādāties pie vadītāja vai kasēs.

Precīzu informāciju par jaunajām biļešu cenām pasažieri varēs iegūt biļešu tirdzniecības vietās vai pie pārvadātājiem!