Otrdiena, 21.05.2024 13:19
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Pirmdiena, 13. maijs, 2024 09:52

Ogres Novadā norisināsies Gaisa spēku militārās mācības “Latvian Wolf 24-II”

Ogres Novadā norisināsies Gaisa spēku  militārās mācības “Latvian Wolf 24-II”
Informāciju sagatavoja: Gaisa spēku Komunikācijas daļa
Pirmdiena, 13. maijs, 2024 09:52

Ogres Novadā norisināsies Gaisa spēku militārās mācības “Latvian Wolf 24-II”

No 14. līdz 16. maijam Ogres novada apkārtnē un gaisa telpā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku militārās mācības “Latvian Wolf 24-II”. Mācības notiek starptautisko militāro mācību “Astral Knight 2024” ietvaros.

Militāro mācību “Latvian Wolf 24-II” mērķis ir trenēt un pilnveidot Gaisa spēku apakšvienību savstarpējo sadarbību kopēju uzdevumu izpildē.

Mācībās piedalīsies bruņoto spēku gaisa kuģi no Latvijas ar lidmašīnu “AN-2”, Lietuvas ar helikopteriem “MI-8” un “AS365”, Amerikas Savienoto Valstu iznīcinātāji “F-16” un Vācijas iznīcinātāji “Eurofighter”.

“Astral Knight 2024” ir ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā vadītas starptautiskas militārās pretgaisa aizsardzības mācības, kas notiek alianses ziemeļu un austrumu reģionos. Mācību mērķis ir trenēt un veikt gaisa un pretraķešu simulācijas, kā arī izspēlēt dažādus lidojumu datorizētus apmācību scenārijus.

Šādas militārās mācības ievērojami uzlabo izpratni par vienību lomu kopēju uzdevumu izpildē un sniedz neatsveramu ieguldījumu visaptverošā valsts aizsardzībā, veicinot uzņemošās valsts atbalsta funkciju izpildi ienākošām sabiedroto valstu vienībām.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā Latvijas gaisa telpā notiks Gaisa spēku un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu zemie pārlidojumi.

Mācību laikā paredzēta militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās pa Ogres novada autoceļiem. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus nesatraukties un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Nacionālie bruņotie spēki pateicas iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.
Aktualitātes par Gaisa spēkiem ir pieejamas Gaisa spēku Facebook lapā @gaisaspeki, Instagram profilā @gaisa_speki, X @gaisa_speki un Threads platformā @gaisa_speki.