Sestdiena, 13.07.2024 22:08
Margarita, Margrieta
Ceturtdiena, 10. augusts, 2023 18:00

Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties konkursā "Ogres novada garšas meklējumos"

Ogresnovads.lv
Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties konkursā "Ogres novada garšas meklējumos"
Unsplash.com
Ceturtdiena, 10. augusts, 2023 18:00

Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties konkursā "Ogres novada garšas meklējumos"

Ogresnovads.lv

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 20. jūlijā deputāti lēma par konkursa “Ogres novada garšas meklējumos” organizēšanu un apstiprināja šī konkursa nolikumu.
Konkursa mērķis ir iesaistīt ikvienu Ogres novada iedzīvotāju, komersantu, mājražotāju Ogres novadam raksturīga un unikāla ēdiena tapšanā, savukārt novada iedzīvotājus un viesus iesaistīt sev tīkamākā ēdiena un Ogres novada garšai atbilstošākā ēdiena nosaukuma izvēlē. Piešķirot šim ēdienam novadu reprezentējošu nosaukumu, tiktu veicināta novada atpazīstamība, tūrisma jomas un uzņēmējdarbības vides attīstība.

Konkursa “Ogres novada garšas meklējumos” organizēšanu uzdots veikt Ogres novada Kultūras centram (ONKC) atbilstoši konkursa nolikumam.

Pieteikšanās konkursam tuvākajās dienās būs okultura.lv/par-mums/pieteikumi/

Konkursa norises 1. kārta paredzēta Ogres pilsētas svētku ietvaros 2023. gada 19. augustā ONKC Vasaras dārzā.

Saskaņā ar nolikumu konkursam var pieteikties fiziska persona, kura konkursa norises dienā ir sasniegusi vismaz 16 gadu vecumu un kuras dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā vai kurai pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums Ogres novada administratīvajā teritorijā, un juridiska persona, kuras juridiskā adrese ir reģistrēta Ogres novada administratīvajā teritorijā. Katrs dalībnieks var iesniegt neierobežotu produktu piedāvājumu skaitu.

Ogres novada iedzīvotāji un viesi Ogres pilsētas svētku pasākuma dienā konkursa norises laikā izteiks savu vērtējumu par labāko produktu Ogres novada garšai un ēdiena nosaukumam, kas pretendēs saņemt godpilno nosaukumu “Ogres novada garša” un kļūt par Ogres novada vietējā mēroga unikālo ēdienu.

Konkursa apmeklētāji varēs degustēt konkursa dalībnieku piedāvātos produktus, vērtēt produkta īpašo nosaukumu, kā arī piedalīties balsojumā par unikālo Ogres novada garšu un produkta īpašo nosaukumu.

Produktus vērtēs konkursa apmeklētāji un ar pašvaldības izpilddirektora rīkojumu izveidota konkursa žūrija vismaz 5 cilvēku sastāvā. Konkursa apmeklētāju balsojumam un komisijas žūrijas balsojumam būs vienlīdzīgs vērtējums rezultātu noteikšanā.

Ja konkursa 1. kārtā balsojuma rezultātā divi vai vairāk Ogres novada garšas un ēdiena nosaukuma pretendenti būs saņēmuši vienādu vai līdzīgu punktu skaitu (līdz 15 punktu intervālam), tiks rīkota konkursa nākamā kārta.

Par uzvarētāju tiks atzīts konkursa dalībnieks, kurš balsojumā būs ieguvis vislielāko balsu skaitu.