Svētdiena, 21.07.2024 22:35
Meldra, Meldris, Melisa
Ceturtdiena, 26. oktobris, 2023 11:47

Ogres novada pašvaldība turpinās sacensties par titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023”

OgreNet
Ogres novada pašvaldība turpinās sacensties par titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023”
Unsplash.com
Ceturtdiena, 26. oktobris, 2023 11:47

Ogres novada pašvaldība turpinās sacensties par titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023”

OgreNet

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” ir iegājis izšķirošajā posmā. Katrā no pieciem plānošanas reģioniem ir izvirzītas četras pašvaldības, kas turpina sacensties par ģimenei draudzīgākās pašvaldības statusu. Atgādinām, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs līdz šī gada 9. novembrim vietnē Vietagimenei.lv aicināts izvērtēt katras pašvaldības sniegto atbalstu un balsot par, viņuprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību 2023. gadā.

Pēc pašvaldību sniegtās informācijas izvērtēšanas sacensību par “Ģimenei draudzīgākās pašvaldības 2023” nosaukumu turpina:

Vidzemes plānošanas reģionā: Ogres novada pašvaldība, Saulkrastu novada pašvaldība, Madonas novada pašvaldība, Valmiera novada pašvaldība;
Kurzemes plānošanas reģionā: Saldus novada pašvaldība, Liepājas valstspilsēta, Ventspils valstspilsētas pašvaldība, Tukuma novada pašvaldība;
Latgales plānošanas reģionā: Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, Līvānu novada pašvaldība, Preiļu novada pašvaldība, Ludzas novada pašvaldība;
Rīgas plānošanas reģionā: Siguldas novada pašvaldība, Ropažu novada pašvaldība, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Mārupes novada pašvaldība;
Zemgales plānošanas reģionā: Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība, Bauskas novada pašvaldība, Aizkraukles novada pašvaldība.

“Šis konkurss ir lieliska iespēja atspoguļot pašvaldību labos darbus, uzlabojot dzīves apstākļus ģimenēm savā teritorijā. Izvērtējot Latvijas pašvaldību darbu, redzam, ka katrs reģions ir atšķirīgs ar savu pieeju attīstot un uzlabojot ģimenēm sniegtos pakalpojumus, un tas padara vērtēšanas procesu jo īpaši aizraujošu,” stāsta Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

Sacensību par “Ģimenei draudzīgākās pašvaldības 2023” statusu turpina 20 Latvijas pašvaldības, un konkursa finālisti tiks paziņoti šī gada novembra sākumā. Kamēr tiek vērtēti pašvaldību sniegtie dati, Sabiedrības integrācijas fonds aicina iedzīvotājus sekot līdzi konkursa norisei un atbalstīt savas pašvaldības, balsojot www.vietagimenei.lv un daloties ar viedokļiem, kāpēc tieši šī pašvaldība ir pelnījusi ģimenei draudzīgākās statusu.

Sabiedrības integrācijas fonds aicina pašvaldības izmantot šo konkursu arī kā platformu, lai smeltos iedvesmu no saviem iedzīvotājiem un citām pašvaldībām kā arī to labajiem piemēriem, kā attīstīt ģimenēm sniegtos pakalpojumus savā reģionā.

“Vēlos pateikt paldies visiem, kas jau nobalsojuši vietnē Vietagimenei.lv. Ar lielu interesi gaidām, kura pašvaldība šogad saņems ģimenei draudzīgākās titulu. Taču neatkarīgi no rezultātiem ir svarīgi turpināt kopīgo darbu, lai veidotu gaišāku nākotni mūsu bērniem un nākamajām paaudzēm,” piebilst Zaiga Pūce.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” izceļ labākos piemērus un veidus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, veicinot arī iedzīvotāju iesaisti sev svarīgu jautājumu risināšanā. Vienlaikus konkurss veido vidi pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.