Sestdiena, 13.07.2024 03:44
Margarita, Margrieta
Otrdiena, 11. aprīlis, 2023 10:11

Ogres novada sākumskolas skolēni piedalās skolēnu latviešu valodas un matemātikas olimpiādēs

Ogresnovads.lv/Ogres novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe sākumskolā Ilze Ušpele
Ogres novada sākumskolas skolēni piedalās skolēnu latviešu valodas un matemātikas olimpiādēs
Ogresnovads.lv
Otrdiena, 11. aprīlis, 2023 10:11

Ogres novada sākumskolas skolēni piedalās skolēnu latviešu valodas un matemātikas olimpiādēs

Ogresnovads.lv/Ogres novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe sākumskolā Ilze Ušpele

Pirmo reizi lielajā Ogres novadā norisinājās sākumskolas posma skolēnu latviešu valodas un matemātikas olimpiādes. Vēlme sarīkot šāda mēroga olimpiādi 3.klašu skolēniem bija jau pagājušajā gadā, un kopīgiem spēkiem tas beidzot izdevās šogad. Vēlmi piedalīties izteica 15 Ogres novada skolas, kopā vienojoties par olimpiādes darbu izveidi un norisi. Ikšķiles vidusskola bija gatava mūsu kuplo pulku uzņemt pie sevis 5. aprīlī, Lieldienas gaidot. Kopā abās olimpiādes piedalījās 43 dalībnieki. Viss izdevās patiešām skaisti! Ikšķiles vidusskolā tikām sagaidīti un sveikti ar jauku koncertiņu, kas radīja svinīguma un svētku sajūtu.

Olimpiādes norises laikā skolotājiem bija iespēja apmeklēt un vērot Ikšķiles vidusskolas skolotāju atklātās stundas. Atklāto stundu vadīšana un vērošana ir mērķtiecīgs process, kurā vērtīgu mācību pieredzi gūst visi iesaistītie. Skolotājiem, kuri vadīja atklātās stundas, šī bija iespēja gūt apliecinājumu tam, ka viņi savu darbiņu dara ļoti labi. Skolotājiem, kuri vēroja stundas, bija iespēja gūt idejas un iedvesmu. Savukārt, skolēniem tā bija iespēja demonstrēt savas zināšanas, prasmes un attieksmes plašākai auditorijai.

Kad lielākais un atbildīgākais darbs izdarīts - olimpiādes darbi uzrakstīti, dalībnieki devās atgūt spēkus pusdienās. Pēc pusdienām bija iespēja apmeklēja Ikšķiles vidusskolas muzeju, radoši darboties un spēlēt lielās spēles skolas gaitenī, kamēr skolotāji laboja darbus.

Pavisam raiti, strādājot plecu pie pleca, olimpiādes darbi tika izlaboti un uzvarētāji noskaidroti. Bija sagaidīta apbalvošana. Kā jau minēts uz paša olimpiādes darba “Ja Tu esi šeit, tad Tu jau esi viens no labākajiem!”, tāpēc visi dalībnieki saņēma Pateicību par piedalīšanos, godalgoto vietu ieguvēji saņēma arī Diplomus un viņu skolotājas Pateicību par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

Ko nevar viens, to varam kopā! Paldies skolotājām Zandai Ziņģei un Ievai Radziņai-Sproģei par sadarbību, izveidojot olimpiādes darbus no skolu iesūtītajiem uzdevumiem! Paldies Ogres novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķei pirmsskolā Vitai Kravalei par atbalstu olimpiādes sagatavošanā un vadīšanā! Liels paldies Ikšķiles vidusskolas direktora p.i. Solvitai Zirnei, sākumskolas posma skolotāju kolektīvam un pārējiem iesaistītajiem darbiniekiem par atsaucību un lielisku olimpiādes norisi! Paldies visiem skolotājiem, kuri pavadīja skolēnus uz olimpiādi un liels paldies tiem, kuri palīdzēja darbu labošanā - lai tā veiktos tik raiti, kā ieplānots!

Mēs guvām iedvesmu un pārliecību, ka varam un mums kopā izdodas!