Trešdiena, 24.07.2024 10:15
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Sestdiena, 25. marts, 2023 04:13

Ogres novads piedalās akcijā Zemes stunda!

ogresnovads.lv
Ogres novads piedalās akcijā Zemes stunda!
Sestdiena, 25. marts, 2023 04:13

Ogres novads piedalās akcijā Zemes stunda!

ogresnovads.lv

Sestdien, 25. martā, no pulksten 20.30 arī Ogres novads uz stundu pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai vides akcijai “Zemes stunda”. Novada pilsētās – Ogrē, Lielvārdē, Ķegumā un Ikšķilē - centra daļā uz stundu tiks izslēgts ielu apgaismojums.

“Zemes stundā” iesaistīties aicināti arī iedzīvotāji, izslēdzot gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu, tādējādi apliecinot savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību.

Zemes stunda ir brīdis, kad cilvēki visā pasaulē simboliski izslēdz gaismas uz vienu stundu, lai kopā radītu retu vienotības brīdi, kas apvieno pasauli, pievēršot uzmanību dabas izzušanas un klimata krīzei globālā mērogā un iedvesmojot ikvienu rīkoties un iestāties par steidzamām pārmaiņām.

s stunda pirmo reizi notika 2007. gadā Sidnejā. Šodien šī kustība ir kļuvusi par globālu notikumu, kurā piedalās vairāk nekā 190 valstis, lai paustu atbalstu klimata pārmaiņu apturēšanai.

Zemes stundas ietvaros Latvijā tiek organizēti dažādi pasākumi. Piemēram:

Kino "Splendid Palace" aicina pievienoties īpašam Zemes stundai veltītam kino seansam 25. martā pulksten 20.30. Seansa laikā tiks izrādīta režisora Jura Poškus filma “Saule spīd 24 stundas”.

Zemes stundai pievienojas kafejnīcu tīkls Ezītis miglā, Zemes stundas laikā piedāvājot vakariņas Zemes stundas noskaņās.

Gaujas Nacionālā parka teritorijā 25. martā plkst. 10.00 pārgājiens “Atbrīvo ceļu ezītim”. Šajā pašā laikā Ieriķu stacijā sāksies dabas izzinošs pārgājiens ar ekspertiem pa Ieriķu mežiem.

Pievienojies vērienīgākajai Zemes stundai un apliecini savu mīlestību mūsu planētai!