Piektdiena, 21.06.2024 11:06
Egita, Emīls, Monvīds
Otrdiena, 5. decembris, 2023 09:07

Ogres pasta ēka ir nosolīta

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Ogres pasta ēka ir nosolīta
Otrdiena, 5. decembris, 2023 09:07

Ogres pasta ēka ir nosolīta

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Nule kā noslēgusies Ogres pasta ēkas izsole. Pēc formalitāšu nokārtošanas ēkai būs jauns saimnieks, taču saskaņā ar izsoles noteikumiem pasta pakalpojumi šajā ēkā būs pieejami vēl gadu. Savukārt citviet novadā, kur pasta nodaļas jau krietnu laiku kā slēgtas, pakalpojumu iespējams saņemt, bez maksas izsaucot pastnieku mājās. 

Izsoļu mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka nekustamā īpašuma Ogrē, Brīvības ielā 38, kas sastāv no trim ēkām ar kopējo platību 1269 kvadrātmetri un zemes gabala 0,1799 hektāru platībā, izsole noslēgusies 24. novembrī. Nosolītā cena ir 301 tūkstotis eiro. Izsoles sākuma cena bija noteikta 213 tūkstošu eiro ar izsoles soli 200 eiro. VAS «Latvijas Pasts» Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja Laila Kļaviņa apliecina, ka izsole patiesi ir notikusi un tajā piedalījušies četri pretendenti. Līdz pirkuma līguma noslēgšanai minētā nekustamā īpašuma izsoles uzvarētājs netiek izpausts. Nosolītās summas apmaksas termiņš ir līdz 14. decembrim.

Ogres novada pašvaldība nav piedalījusies izsolē, lai gan aptuveni 60 procenti iedzīvotāju, kuri piedalījās domes aptaujā, bija par to, lai pašvaldība šo ēku iegādātos,  norādot, ka to varētu izmantot pasta, muzeja, Baltās skolas, biedrību nama un citām vajadzībām.  

VAS «Latvijas Pasts» Zemgales reģiona vadītāja Zita Draveniece norāda, ka «Latvijas Pasta» speciālisti pastāvīgi monitorē pasta pakalpojumu pieprasījumu un klientu paradumu tendences pilnīgi visās pasta nodaļās. «Tehnoloģijas ienāk ikviena cilvēka dzīvē un uzņēmējdarbībā, un jau vairākus gadus pasta nozarē vērojams pieprasījuma samazinājums pēc tradicionālajiem pasta pakalpojumiem, piemēram, vēstuļu korespondences. Šāda tendence novērojama visā pasta nozarē, visās valstīs, ne tikai Latvijā. Arī Ogre nav izņēmums. Turklāt arvien biežāk iedzīvotāji saviem sūtījumiem izvēlas izmantot «Latvijas Pasta» pakomātus. Ogrē ir četri «Latvijas Pasta» pakomāti – Kalna prospektā 2a, Rīgas ielā 23, Vidus prospektā 1 un Mednieku ielā 21/23. Arī Ogres 3. pasta nodaļā Mālkalnes prospektā 26 var saņemt pasta pakalpojumus, tajā skaitā nosūtīt ierakstītas vēstules,» skaidro Z. Draveniece, piebilstot, ka «Latvijas Pasts» apņēmies līdz 2026. gadam pilnveidot visas pasta nodaļas, lai tās būtu ērti un droši pieejamas ikvienam, arī cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Diemžēl arī Ogres 3. pasta nodaļa neatbilst vides pieejamības prasībām, tāpēc uzņēmums meklējot risinājumus, lai arī šī nodaļa atrastos klientiem ērtās telpās.

Diemžēl Ogres novadā ir pagasti, kur pasta nodaļu vispār nav un dažviet nav pat pastkastītes vēstuļu iemešanai. Lai kaut nedaudz situāciju uzlabotu, «Latvijas Pasta» darbinieki uzsākuši informatīvu kampaņu par pasta pakalpojumu saņemšanu savā dzīvesvietā pēc pieprasījuma. Pastnieks var nodrošināt klienta dzīvesvietā tos pašus pakalpojumus, kas pieejami pasta nodaļās. Klientiem ne vienmēr jāizvēlas doties uz pasta nodaļu, īpaši, ja līdz tai ir mērojams tāls ceļš. Šo risinājumu uzņēmums piedāvā klientiem apdzīvotās teritorijās ārpus lielajām pilsētām, un tas ir bez papildu samaksas par pastnieka pakalpojumu. Tā ir vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu piegāde, pieņemšana un nosūtīšana; pastmarku un aplokšņu iegāde; preses izdevumu abonēšana; naudas pārvedumu un pensijas saņemšana; komunālo un citu rēķinu apmaksa; iemaksas «Pasta norēķinu sistēmas» kontā un citi. 

Uzziņa

Apdzīvotas vietas Ogres novadā, kur var saņemt pasta pakalpojumus savā dzīvesvietā pēc pieprasījuma: Krapes, Tīnūžu, Rembates, Tomes, Birzgales, Lauberes, Meņģeles, Ķeipenes un Taurupes pagasts, kā arī Līčupe. 

Pieteikt pastnieka apmeklējumu savā dzīvesvietā, kā arī noskaidrot citus interesējošos jautājumus var katru darbdienu, sazinoties ar «Latvijas Pasta» Klientu centru pa tālruni: 27008001 vai 6700800, kā arī rakstot uz e-pastu: .