Ceturtdiena, 18.04.2024 03:32
Jadviga, Laura
Trešdiena, 24. augusts, 2022 10:21

Ogres pilsētas svētkos atklāj pārbūvēto Ogres novada Jauniešu māju

ogresnovads.lv
Ogres pilsētas svētkos atklāj pārbūvēto Ogres novada Jauniešu māju
Trešdiena, 24. augusts, 2022 10:21

Ogres pilsētas svētkos atklāj pārbūvēto Ogres novada Jauniešu māju

ogresnovads.lv

Piektdien, 19. augustā, Brīvības ielā 40, Ogrē, pēc pārbūves tika atklāta Ogres novada Jauniešu māja - vieta, kur satikties, radoši izpausties, kalt plānus un jaunas idejas.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis,atklājot pārbūvēto Ogres novada Jauniešu māju, sveica jauniešus: “Šī māja tapa kā ideja jauniešu galvās un mēs, Ogres novada pašvaldība, to realizējām. Nav viegli izdomāt un noformulēt ideju, vēl grūtāk - to īstenot. Jūsu domas bija varenas, lielas, tomēr, redzot jūsu vēlmes, idejas un sapņus, mūsu komanda saprata, ka šī māja ir nepieciešama. Šodien, pēc vairāku gadu darba, mēs atklājam brīnišķīgu, modernu un mūsdienīgu ēku jauniešiem, kur domāt un realizēt tādas pat idejas - modernas un mūsdienīgas.” E.Helmanis atgādināja, ka ēka Brīvības ielā 40, Ogrē, bija Zemkopības ministrijas īpašums, un pašvaldība, sadzirdot jauniešu vēlmi, savā īpašumā pārņēma nekustamo īpašumu Ogres novada Jauniešu mājas izveidei.

Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevsvēlēja jauniešiem pozitīvus piedzīvojumus un emocijas jaunajā mājā:“Izsapņota un iedomāta, ir tapusi māja, un tagad ir laiks, lai šī māja kļūtu par mājām. Lai tas notiktu, pats svarīgākais ir cilvēki, kas iekur un uztur uguni šajā mājā. Man ir liels prieks, ka uguni šeit uzturēs Ogres novada Izglītības pārvalde un jaunatnes lietu komanda ar Daci Nikolaisoni priekšgalā. Māja apzināti pagaidām ir tukša, lai to piepildītu paši jaunieši ar idejām, projektiem. Mēs palīdzēsim un atbalstīsim. Bet viss ir jūsu rokās, jaunieši!” I.Grigorjevs informēja, ka Jauniešu mājā darbosies Ogres novada jauniešu dome, jaunatnes lietu speciālisti, kā arī tiks regulāri organizēti pasākumi jauniešiem.

Ogres novada domes deputāte un Izglītības pārvaldes galvenā jaunatnes lietu speciāliste Dace Nikolaisone pateicās arī iepriekšējam pašvaldības jaunatnes lietu speciālistam Rinaldam Rudzītim un jauniešiem, kā arī Ogres novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājam Aigaram Zvirgzdiņam, kurš vadīja Jauniešu mājas projektu. Savukārt akciju sabiedrības “Paņevežio Statubos Trestas “PST”” projekta vadītājs Pēteris Līkops iepazīstināja pasākumu viesus ar projekta īstenošanas gaitu.

Ogres novada Jauniešu domes nu jau bijušie dalībnieki Anete Ozola, Gerda Vilciņa un Daniels Martinkens dalījās ar stāstiem par to, kā radusies un attīstījusies iecere par Jauniešu māju Ogrē, pauda prieku par jaunatklāto objektu, novēlēja turpināt sapņot lielus sapņus, kā arī pateicās Ogres novada pašvaldībai, domes priekšsēdētājam E.Helmanim un  jaunatnes darbiniekiem, kuri sadzirdēja jauniešu vēlmes un tās arī īstenoja.

Jaunieši ieceri par Jauniešu māju Ogrē lolojuši jau sen. Devušies dažādos pieredzes apmaiņas braucienos, lai izzinātu, kādas ir jauniešu mājas citās Latvijas pilsētās un arī pagastos. Ogres novada Jaunatnes lietu konsultatīvās komisijas sēdēs diskutējuši un stāstījuši par savu ieceri Ogres novada pašvaldības domes vadībai. Ogres novada Jauniešu forumos vizualizējuši savu sapni un domājuši par šīs mājas funkcijām, nākotnes iespējām un plāniem. Beidzot Ogres novada jauniešu iecere ir īstenota un novada jaunieši varēs satikties, kalt un realizēt jaunas idejas un plānus, kas būtu noderīgi visiem novada jauniešiem un sabiedrībai kopumā jaunā, mūsdienīgā un iztēli rosinošā vidē.

Brīvības ielā 40, Ogrē, reiz atradās Ogres pilsētas tautas deputātu padome. Arī šajā atklāšanas pasākumā piedalījās vadītāji, kuri vadīja Ogres pilsētu un strādāja šajā ēkā laika posmā no 1989. līdz 1994. gada maijam - Ilgone Zumante, Ivars Kaļķis, Juris Maļinovskis un Edvīns Bartkevičs. I.Zumenta dalījās ar savām atmiņām par pavadīto laiku šajā ēkā.

Fotogalerija šeit: