Pirmdiena, 22.04.2024 09:15
Armanda, Armands
Otrdiena, 24. oktobris, 2023 21:42

Ogres rajona slimnīcas Drosmes kasti papildinājuši arī PII “Strautiņš” bērni

Ogresnovads.lv
Ogres rajona slimnīcas Drosmes kasti papildinājuši arī PII “Strautiņš” bērni
Otrdiena, 24. oktobris, 2023 21:42

Ogres rajona slimnīcas Drosmes kasti papildinājuši arī PII “Strautiņš” bērni

Ogresnovads.lv

Ogres rajona slimnīcai nodota pirmsskolas izglītības iestādes “Strautiņš” bērnu sarūpētā Drosmes kaste, no kuras pēc drosmīgi izturētas procedūras apbalvojumu varēs saņemt mazie slimnīcas pacienti.

10. oktobrī bērnudārzā “Strautiņš” norisinājās ikgadējais rudens tirdziņš, kurā varēja iegādāties vecāko grupiņu bērnu kopā ar vecākiem pašu gatavotos darinājumus – rotaļlietas, kūciņas, cepumus un citus gardumus.  Par tirdziņā ietirgoto naudu 113 eiro apmērā tika nopirktas mazas dāvaniņas, kas Drosmes kastē nodotas Ogres rajona slimnīcai.

Audzinātāja Olita Cvigune stāsta, ka katru gadu rudens tirdziņā gūtie ienākumi tiek ziedoti labdarībai, šī gada moto bija bērns – bērnam, tāpēc tika nolemts izveidot un piepildīt Drosmes kasti, tādejādi iepriecinot citus bērnus pēc dažādiem izmeklējumiem.

Ogres rajona slimnīcas vadītājs Dainis Širovs visa kolektīva vārdā saka lielu paldies bērniem, viņu vecākiem, kā arī pedagogiem: “Prieks, ka bērnudārzos tiek rīkoti labdarības tirdziņi, tādejādi bērniem mācot, ka ikviens var palīdzēt un atbalstīt citus. Drosmes kaste ir papildināta, un arī turpmāk mūsu mazie pacienti pēc pārvarētām procedūrām varēs saņemt savas drosmes apliecinājumus.”

Kas ir Drosmes kaste?

Mantu kaste, kurā gan slimnīcas mazie, gan gandrīz jau pieaugušie pacienti rod papildus iedrošinājumu varonīgi izturēt nepieciešamās procedūras, kā arī no tās saņem jaukus pārsteigumus, ja kādus īpašus svētkus nākas pavadīt slimnīcas telpās. Tajās parasti ir pieejamas nelielas mantiņas, ko bērns vai pusaudzis var saņemt pēc procedūras veikšanas. Drosmes kastes gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem.

Ko var likt Drosmes kastē?

Jaunas, nelielas rotaļlietas (mašīnas, lellītes, kancelejas preces, bērniem un jauniešiem aktuālas spēles, stresa bumbas, pop it, play dough, matu stīpiņas, blociņi, nelielas mīkstās mantiņas, piekariņi, ziepju burbuļi u.c.).

Ko nedrīkst likt Drosmes kastē?

Lietotas mantas, ēdienus, saldumus un dzērienus. Mantas, kas pauž vai aicina uz agresiju vai neiecietību, piemēram, spēļu ieroči vai mantas ar saukļiem, kas vēršas pret kādu.

Ikviens ir aicināts piedalīties šajā iniciatīvā, tādējādi bērniem padarot ārstniecības iestādes apmeklējumu patīkamāku!