Otrdiena, 16.04.2024 20:49
Alfs, Bernadeta, Mintauts
Trešdiena, 20. decembris, 2023 10:17

Ogres senioriem darbīgs laiks 

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Ogres senioriem darbīgs laiks 
Ogres Pensionāru biedrības arhīvs
Trešdiena, 20. decembris, 2023 10:17

Ogres senioriem darbīgs laiks 

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

 
Ogres Pensionāru biedrībai šobrīd ir darbīgs laiks – nule kā aizvadīta tradicionālā Sporta diena, seniori gatavojas rokdarbu izstādei – pārdošanai un gada noslēguma ballei. 

Ogres Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Vita Bormane stāsta, ka šobrīd biedrības rindās ir ap 350 biedru. Viens no labumiem, ko viņi gūst, iestājoties biedrībā, ir ne vien kopābūšanas prieks un dalība dažādos biedrības organizētajos pasākumos visa gada garumā, bet arī iespēja kopīgi par demokrātisku, pensionāram pieejamu samaksu apceļot Latviju un tuvējās ārzemes V. Bormanes organizētajās vienas dienas ekskursijās, kur cenā iekļautas gan pusdienas, gan vienmēr līdzi dodas gide, ikšķiliete Līga Dziedātāja. Šovasar bijušas astoņas šādas ekskursijas, faktiski katru mēnesi divas. 

Daudzi pensionāri vienlaikus ir arī Ogres Invalīdu biedrības vai sieviešu invalīdu biedrības «Aspāzija» biedri, tāpēc vairāki pasākumi šīm biedrībām ir kopēji. 3. decembris ir Starptautiskā cilvēku ar invaliditāti diena, un, to atzīmējot, dienu vēlāk, 4. decembrī, sportiskā gaisotnē, pateicoties Ogres novada Sporta centra darbinieku viesmīlībai, centra hallē norisinājās minēto biedrību Sporta diena. V. Bormane teic, ka šajās sporta spēlēs, protams, nav citās sporta sacensībās ierasto disciplīnu, bet gan uzdevumi, ar kuriem var tikt galā ikviens, pavadot laiku jautri, bet ar nelielu sacensību garu. Tieši tāpēc pensionāru un invalīdu Sporta dienas vienmēr ir tik plaši apmeklētas. 

Savukārt pirmdien, 11. decembrī, Ogres novada Kultūras centrā atklās Ogres novada senioru un Specializēto darbnīcu klientu rokdarbu – adījumu, tamborējumu, sveču, gleznu un kokizstrādājumu izstādi – pārdošanu, kur ikvienam ir iespēja Ziemassvētku dāvanām iegādāties oriģinālus, ar rūpību un mīlestību gatavotus izstrādājumus, vienlaikus tādējādi atbalstot arī seniorus un invalīdus. Ogres Pensionāru biedrībā šobrīd ir ap 20 rokdarbnieku. Izstāde – pārdošana norisināsies tikai trīs dienas – līdz 13. decembrim – un būs atvērta no pulksten 10 līdz pulksten 19. V. Bormane stāsta, ka aktīvākie rokdarbnieki ar saviem darbiem piedalās arī Ogrē notiekošajos gadatirgos, jo Ogres novada pašvaldība Pensionāru biedrības rokdarbniekiem tirdzniecības vietu atvēl bez maksas. 

Seniori kopš 3. decembra iesaistījušies vēl kādā pasākumā – sociālo prasmju izglītības un uzņēmējdarbības centra «Ogres Zelta liepa» (Ogrē, Brīvības ielā 18) darbībā. Šeit ikviens pēcpusdienās un vakara stundās, apmeklējot Ogres centrā uzburto Ziemassvētku pasaku un priecājoties par rotājumiem, var iegriezties sasildīties, nobaudot karstu tēju vai tasi kafijas un uzkodas. Šo piedāvājumu, palīdzot un asistējot senioriem, nodrošina cilvēki ar īpašām vajadzībām. Te kafejnīcas darba laikā var iegādāties arī senioru un invalīdu rokdarbus. Šāda iespēja radusies, Ogres novada pašvaldībai iesaistoties starptautiskā projektā.

Un visbeidzot, seniori gatavojas tradicionālajai Ogres Pensionāru biedrības Ziemassvētku ballei, kas norisināsies 17. decembrī pulksten 13 Ogres novada Kultūras centrā ar dzīvo mūziku pie klātiem galdiem. Balles laikā sveiks arī biedrības biedrus, sākot no 80 gadu vecuma, kuriem šogad, otrajā pusgadā, bijusi apaļa jubileja. Ballei vēl var pagūt pieteikties līdz 14. decembrim, zvanot V. Bormanei pa tālruni: 26375119. Ballei var pieteikties arī seniori, kuri nav Ogres Pensionāru biedrības biedri.