Pirmdiena, 22.04.2024 15:58
Armanda, Armands
Ceturtdiena, 18. maijs, 2023 15:25

Ogres Vēstures un mākslas muzejā policija veikusi procesuālas darbības

Leta
Ogres Vēstures un mākslas muzejā policija veikusi procesuālas darbības
Foto - arhīvs
Ceturtdiena, 18. maijs, 2023 15:25

Ogres Vēstures un mākslas muzejā policija veikusi procesuālas darbības

Leta

18.maijā Ogres Vēstures un mākslas muzejā Valsts policija veikusi procesuālas darbības, aģentūrai LETA apstiprināja pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Viņš norādīja, ka policijas pārstāvji ieradušies muzejā un atvēruši muzeja direktores durvis, kuras 14.aprīlī pēc darba laika beigām pašvaldības vadība aizlīmēja ar norādi par aizdomām par dokumentu viltošanu.

Pašvaldība esot vērsusies policijā ar iesniegumu, tādēļ tagad policijas pārstāvji, klātesot pašvaldības izpilddirektora vietniecei Danai Bārbalei, atvēruši muzeja direktores durvis, lai veiktu procesuālas darbības, skaidroja Sapožņikovs. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka muzeja krājuma darbiniecei bija liegts piedalīties durvju atvēršanā.

Aģentūrai LETA zināms, ka 18.maijā policijas pārstāvji ieradušies arī bijušās muzeja direktores Evijas Smiltnieces mājās un paņēmuši visus personīgos datorus. Pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis 18.maijā izdevis rīkojumu par to, ka muzeja direktores kabinetā drīkst atrasties tikai ar viņa rīkojumu nozīmētas personas noteiktu darbību veikšanai un tiesībsargājošo institūciju pārstāvji.

Kā vēstīts, 17.aprīlī īsi pirms Ogres novada domes ārkārtas sēdē, kurā bija plānots lemt par Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktores Smiltnieces atstādināšanu no amata uz laiku, viņa pašvaldībai uzteica darbu. Savukārt Špakovskis uz trijiem mēnešiem no galvenā vēstures speciālista amata atstādināja Ogres muzeja direktores vīru Arno Smiltnieku.