Pirmdiena, 22.04.2024 16:21
Armanda, Armands
Trešdiena, 17. augusts, 2022 15:34

Ogresgala pagastā notiks militārās mācības

ogrenet.lv
Ogresgala pagastā notiks militārās mācības
Trešdiena, 17. augusts, 2022 15:34

Ogresgala pagastā notiks militārās mācības

ogrenet.lv

No 19. līdz 21. augustam Ogres novada Ogresgala pagastā notiks Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskās mācības. Mācību ietvaros bataljona zemessargi pilnveidos lauka kaujas iemaņas, kā arī vingrinās bataljona rotu savstarpēju sadarbību.

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” un privātajiem īpašniekiem iepriekš saskaņotās vietās. Uzdevumu izpildes laikā zemessargi izmantos tikai mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.


Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.


Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.


Apmācība Zemessardzē pamatā notiek brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja veltīt savu brīvo laiku praktisko aizsardzības iemaņu uzlabošanai un Latvijas kopējās drošības stiprināšanai.


Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona galvenie uzdevumi ir sniegt inženiertehnisko atbalstu Nacionālo bruņoto spēku vienībām, neitralizēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus Latvijas teritorijā un starptautiskajās miera uzturēšanas operācijās, sniegt atbalstu dabas stihiju vai tehnogēno katastrofu seku likvidēšanā, kā arī veikt citus ar valsts aizsardzību saistītus uzdevumus.


Lai pievienotos Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljonam, kandidātam jāsazinās ar vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi vai personīgi ierodoties Ogrē, Mednieku ielā 12.

Informāciju sagatavoja Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona Komunikācijas nodaļa