Ceturtdiena, 25.07.2024 06:01
Jēkabs, Žaklīna
Sestdiena, 9. septembris, 2023 09:32

Oktobrī sāksies jaunā "Laukiem būt" mācību sezona

Leta
Oktobrī sāksies jaunā "Laukiem būt" mācību sezona
Sestdiena, 9. septembris, 2023 09:32

Oktobrī sāksies jaunā "Laukiem būt" mācību sezona

Leta

Uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās, oktobrī sāksies jaunā "Laukiem būt" mācību sezona, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Mācības notiks no oktobra līdz novembrim daļēji klātienē LLKC birojos visā Latvijā, daļēji attālināti tiešsaistes platformā "Zoom". Lai jaunieši mācības varētu apvienot ar darbu vai studijām, tās notiks vienu dienu nedēļā.

LLKC norāda, ka mācību tēmu loks ir plašs. Tiks pārrunātas tādas tēmas kā sevis kā uzņēmēja apzināšanās, idejas ģenerēšana un attīstība, uzņēmējdarbības pamati, aktuālie finansējuma piesaistīšanas instrumenti laukos, biznesa plāns kā idejas attīstības pamats, finanšu plānošana, tirgus analīze, mārketings un reklāma, prezentēšanas prasmes, pārdošana un citas jaunajiem uzņēmējiem būtiskas tēmas.

Vienlaikus "Laukiem būt!" projekta vadītāja Inita Krivašonoka norāda, ka, lai palīdzētu labāk izprast, kas dalībniekus sagaida uzņēmējdarbības ceļā, viņiem tiks izsniegts uzdevumu ceļvedis "No idejas līdz uzņēmējdarbībai", kas tapis sadarbībā AS "Attīstības finanšu institūciju "Altum", Latvijas Jauno zemnieku klubu, lektoriem un konsultantiem.

Centrā piebilst, ka jaunieši, kuri mācību noslēgumā veiksmīgi prezentēs savu biznesa ideju, varēs startēt arī biznesa ideju konkursā "Laukiem būt!" un cīnīties par naudas balvām.

Vienlaikus LLKC informē, ka 6.oktobrī visos 26 LLKC birojos notiks informatīvā diena, dodot iespēju jauniešiem saprast, vai un kā vēlmei īstenot savu biznesu laukos var gūt atbalstu un iedrošinājumu, izmantojot piedāvātās mācības un noslēguma konkursu ar naudas balvām.

Konkursa mērķis ir veicināt lauku teritoriju attīstību, atbalstot jauniešus un jaunos uzņēmējus lauku teritorijās uzņēmējdarbības idejas vai sabiedriskas aktivitātes īstenošanā vai attīstībā.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijā. Tā mērķis ir, apzinoties atbildību par lauku vidi, veicināt lauku labklājību, nodrošinot klientiem pieejamību zināšanām, konsultācijām un citiem ar nozari saistītiem pakalpojumiem.