Svētdiena, 16.06.2024 21:15
Justīne, Juta
Trešdiena, 11. oktobris, 2023 10:29

Oktobris - krūts veselības mēnesis

oveselibaogre.lv
Oktobris - krūts veselības mēnesis
Trešdiena, 11. oktobris, 2023 10:29

Oktobris - krūts veselības mēnesis

oveselibaogre.lv

Oktobris visā pasaulē tiek atzīmēts, kā krūts veselības mēnesis ar mērķi veicināt izpratni par krūšu veselību un krūts vēža profilaksi. 
Krūts vēzis ir visbiežāk diagnosticētais ļaundabīgais audzējs sievietēm pasaulē. Arī Latvijā krūts vēzis ir biežākais atklātais ļaundabīgais audzējs un visbiežākais nāves cēlonis ļaundabīgo audzēju grupā sievietēm.

Krūts vēža attīstību var ietekmēt dažādi faktori, kurus dzīves laikā var pilnībā novērst vai būtiski mazināt:  smēķēšana,  alkohola lietošana,  liekais svars un aptaukošanās, fiziskās aktivitātes.   Taču ir arī riska faktori, kurus nevar ietekmēt (vecums, dzimums, krūts vēzis ģimenē, sievietes cikls (sievietēm, kurām menstruācijas sākās pirms 12 gadu vecuma un / vai menopauze iestājās pēc 55 gadu vecuma)).  
 

Līdz ar to liela nozīme ir krūts vēža profilaksei – veselīgam uzturam, aktīvam dzīvesveidam, kaitīgo ieradumu pārtraukšanai un regulārām krūts pārbaudēm – krūšu pašpārbaude un krūts vēža skrīnings.

Krūts veselības mēneša ietvaros izmanto iespēju smelties iedvesmu un jaunas zināšanas Oveselība organizētajā SIEVIETES VESELĪBAS VAKARĀ jau 12.oktobrī plkst. 18.00 Oveselība telpās (Brīvības ielā 44, Ogrē)!

Sievietes veselības vakara sarunas tēmas:

  • Krūšu veselība un pašpārbaude 
  • Acu veselība un rūpes par savu redzi

Vietu skaits ir ierobežots! Vairāk informācijas par 12.oktobra pasākumu un pieteikšanās kārtību lasi Oveselība mājaslapā: https://oveselibaogre.lv/pasakums/sievietes-veselibas-vakars-12-oktobri-ogre/

Dalība pasākumā ir bezmaksas, jo Oveselība pasākumu organizē, īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031)