"Nobrieduši, atbildīgi un patstāvīgi vīrieši, ar kuriem sievietes vēlētos veidot attiecības, dibināt ģimenes un radīt bērnus, nerodas no zila gaisa. Tas ir garš dzīves ceļš. Pamati tiek ielikti bērnībā ģimenē, zēna gados," norāda O.Špickopfs.

Attēls no kādas O.Špickopfa organizētās izturības nometnes tēviem kopā ar bērniem
Viņš piekrīt, ka pabalsti, veselības aprūpe, atbalsts mājoklim - tas viss tiešām ir vajadzīgs un tas palīdz ģimenēm. Tomēr problēmas būtība ir -
- Vīzijas trūkums - gadu desmitiem tā nav bijusi valsts prioritāte, vienkārši tas nav bijis svarīgi (lai gan tā ir sabiedrības, Latvijas valsts pastāvēšanas, drošības un attīstības pamatnosacījums), un tas ir atstāts pašu cilvēku ziņā;
- Ja nav vīzijas, tad nav konkrēta plāna, un nebūs arī rīcības (politika, finanses, izglītības sistēma, nevalstiskās organizācijas, sabiedriskie mediji .... lai īstenotu vīziju).
- "Tētis, mamma, bērni, ģimene" vai šī vērtība ieņem TOP3 no valsts vērtībām? Vai tā ir populāra vērtība, ko vēlas piedzīvot jaunie cilvēki un pieaugušie?
- Puišiem pietrūkst nobriedušu vīriešu piemēru sabiedrībā, kam viņi vēlētos līdzināties, un kuri puišiem mācītu ar piemēru, ko nozīmē būt par vīrieti, vīru sievai un tēvu, ko nozīmē vīrišķība un kā to attīstīt;
- Ap 50% bērnu aug šķirtās ģimenēs;
- Būt par vecākiem ir grūtākais un atbildīgākais darbs. Kā jebkuras prasmes, arī šīs ir jāmācās.
- Attiecību veidošana ir jāmācās.
- Vīriešiem ir jābūt drosmīgiem, lai risinātu savus dvēseles ievainojumus (pārsvarā to iegūst no sava tēva, mātes), lai kļūtu par vēl labākiem vīriešiem, vīriem, tēviem, draugiem, kolēģiem. Tam ir vajadzīgs finanses. Kādi apmeklē terapiju, kādi pievienojas uzticamām nobriedušu vīriešu kopienām.
Viņš uzsver, ka "katrā ziņā dzimstības problēma ir daudz lielāka problēma par RailBaltic. Tikai ar skaidru vīziju, patieso problēmu apzināšanu, ar reālu rīcības plānu un finansējumu varēsim uzlabot situāciju ilgtermiņā."
