Piektdiena, 19.04.2024 02:18
Fanija, Vēsma
Sestdiena, 9. jūlijs, 2022 07:44

Pagarināta pieteikšanās vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”

ogrenet.lv
Pagarināta pieteikšanās vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”
Sestdiena, 9. jūlijs, 2022 07:44

Pagarināta pieteikšanās vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”

ogrenet.lv

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka līdz 15. jūlijampagarināta pieteikšanās bezmaksas festivālam “Projektu nakts 2022”, kas norisināsies no 4. līdz 5. augustam Siguldā. Tajā aicināti piedalīties jaunieši un jaunatnes jomas pārstāvji (NVO pārstāvji, pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti u.c. interesenti), kas vēlas saņemt atbalstu kvalitatīvas projekta idejas izstrādei, un savu projekta ideju iesniegt ES jaunatnes programmu projektu konkursā. Festivālā būs iespēja attīstīt projektu idejas no A līdz Z, iegūt projektu rakstīšanas prasmes, satikt domubiedrus, kā arī mācīties un iedvesmoties no zinošiem ekspertiem. 

Šogad “Projektu nakts” festivāls norisināsies jau sesto gadu. Šo gadu laikā pasākumā piedalījies aptuveni pustūkstoti kupls dalībnieku skaits no 28 dažādām gan Latvijas, gan ES
valstu pilsētām, un izstrādāti vairāk nekā 50 projektu pieteikumi. 2022. gada “Projektu nakts” dalībniekiem būs pieejama plaša pasākuma programma – interaktīvas darbnīcas un
izglītojošas aktivitātes par “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, meistarklases un projektu darbnīcas par projektu ciklu un neformālo izglītību, kā arī improvizācijas teātra “Spiediens” izklaidējoša izrāde, projektu pieredzes stāsti, tematiskās darbnīcas un citas aktivitātes, kā arī ne mazāk būtiska – radoša, iedvesmojoša festivāla aura.


Festivāla laikā dalībnieki tiks atbalstīti programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu pieteikumu sagatavošanā. Būs iespēja iepazīt Jauniešu apmaiņu, Jaunatnes līdzdalības projektu un Solidaritātes projektu būtību un savu pieteikumu izstrādāt vienā no šiem projektu veidiem, lai jau 2022. gada oktobrī varētu startēt projektu konkursā un saņemt finansējumu savu projekta ideju realizācijai.Visa festivāla programma publicēta JSPA tīmekļa vietnē. Aicinām arī turpmāk aktuālai informācija par “Projektu nakts 2022” norisi sekot jaunatne.gov.lv .


Kāpēc pievienoties festivāla dalībnieku pulkam?
Dalība “Projektu nakts 2022” ne vien sniedz iespēju 24 stundu laikā pārvērst savas idejas reālā projekta pieteikumā, bet arī:
- iegūt padziļinātu izpratni un zināšanas par projektu rakstīšanu no A līdz Z;
- saņemt atbalstu no pieredzējušiem mācību vadītājiem un JSPA darbiniekiem idejas radīšanā un projekta pieteikuma izstrādē;
- būt vidē, kurā radīšanas procesā uzreiz iespējams saņemt atbildes uz neskaidriem jautājumiem;
- iedvesmoties no citu pieredzes stāstiem;
- dibināt starptautiskas partnerības saviem projektiem;
- satikt jaunus draugus un domubiedrus;

- sagatavoties reāla projekta iesniegšanai nākamajā projektu iesniegšanas termiņā – 4. oktobrī;
- iegūt pozitīvas emocijas un neaizmirstamu pieredzi.


Turklāt dalība festivālā ir bez maksas un dalībniekiem bez augstāk minētajiem ieguvumiem tiks nodrošina arī ēdināšana un uzturēšanās festivāla teritorijā. Papildu, piedaloties rīta
rosmēs un noejot vairākus tūkstošus soļu dienā, būs iespēja uzlabot savu fizisko formu, kā arī, kā jau īstā festivālā pienākas – izbaudīt dzīvi telšu pilsētiņā.


Kas aicināti pieteikties “Projektu nakts 2022” piedzīvojumam?
Pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kuri ir organizāciju pārstāvji (aicināti pieteikties 2 organizācijas pārstāvji, vismaz vienam no viņiem jābūt vismaz 18 gadus vecam). Priekšroka tiks dota dalībniekiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanā.


Kā reģistrēties “Projektu nakts 2022” festivālam?
Pieteikties festivālam iespējams līdz 15. jūlijam (vai līdz atlikušo brīvo vietu rezervācijai), aizpildot elektronisku pieteikuma anketu: ej.uz/ProjektuNakts2022. Dalībnieki, kuru dalība tiks apstiprināta, līdz 25. jūlijam saņems papildu informāciju uz pieteikumā norādīto e-pastu.


Ņem vērā! Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentus aicinām nekavēties ar pieteikuma iesniegšanu, bet gan doties uz savu organizāciju, nokomplektēt grupu (grupā divi dalībnieki) un pieteikties jau tagad. Uz tikšanos festivālā “Projektu nakts 2022”!


Par festivālu “Projektu nakts”
Festivālu “Projektu nakts” pēc divu gadu pārtraukuma JSPA šogad organizēs jau sesto gadu. Tā mērķis ir radīt radošu vidi, kur jauniešiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēt kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīt pašiem savas projekta idejas, kā arī iegūt daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai. Ieskatam, kā citus gadus norisinājies festivāls, aicinām noskatīties “Projektu nakts 2019” video atskatu.


Par JSPA
JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.