Svētdiena, 16.06.2024 22:13
Justīne, Juta
Ceturtdiena, 24. novembris, 2022 07:06

Palīdzēsim Ukrainas bērniem uz skolu doties droši!

ogresnovads.lv
Palīdzēsim Ukrainas bērniem uz skolu doties droši!
Ceturtdiena, 24. novembris, 2022 07:06

Palīdzēsim Ukrainas bērniem uz skolu doties droši!

ogresnovads.lv

Šobrīd visā Latvijā biedrība Agendum/ Twitter konvojs rīko līdzekļu vākšanu skolēnu autobusiem, kas vajadzīgi daudzās apdzīvotās vietās Ukrainā, arī Slovjanskas pilsētā, ar kuru Ogri vieno ciešas saites.

Miera laikos Ukrainā darbojās sabiedriskā transporta tīkls, vecāki savus bērnus uz skolu veda ar personīgo transportu vai skolas autobusiem. Karš šo situāciju ir mainījis. Lauku bērniem iet uz skolu kājām vairs nav droši, jo okupanti ir mīnējuši plašas teritorijas. Sākoties karam, austrumu reģionos skolas autobusus atņēma okupanti, bet pārējā teritorijā paši ukraiņi atdeva busiņus uz fronti, lai pārvietotu ievainotos, humāno palīdzību vai karavīrus no/uz fronti.

Šobrīd, lai bērni drošāk nokļūtu uz skolu un pēc mācību stundām tikpat droši atgrieztos mājās, nepieciešami skolēnu autobusi. Viena lietota skolas autobusa izmaksas ir 7 – 10 tūkstoši eiro. Autobusus paredzēts nogādāt uz Ukrainu 2. decembrī. Kopā ar skolēnu autobusiem tiks nogādāta arī humānās palīdzības krava ukraiņu bērniem.

Ogres novada iedzīvotāji jau no kara sākuma ir atbalstījuši Ukrainas iedzīvotājus gan morāli, gan materiāli un visā šajā laikā posmā ir bijuši ļoti atsaucīgi. Iedzīvotāji aicināti turpināt izrādīt savu labo gribu un ziedot bērnu ziemas apģērbu un apavus (tīrus un labā stāvoklī), burtnīcas, rakstāmpiederumus, zīmēšanas piederumus, plastilīnu, skolas somas. Ziedojumu var nest uz Ogres Kultūras centru (Brīvības 15, Ogre) katru dienu no plkst. 08.00 līdz 20.00.

Sagādāsim autobusus Ukrainas bērniem, lai viņiem būtu drošs ceļš uz skolu, un bērniem visu nepieciešamo, lai viņi varētu apmeklēt skolu un mācīties!

ziedot.lv