Sestdiena, 20.07.2024 04:18
Ramona, Ritma
Ceturtdiena, 2. marts, 2023 11:32

Paplašināts energoresursu atbalsta saņēmēju loks

ogresnovads.lv
Paplašināts energoresursu atbalsta saņēmēju loks
Ceturtdiena, 2. marts, 2023 11:32

Paplašināts energoresursu atbalsta saņēmēju loks

ogresnovads.lv

Ogres novada Sociālais dienests informē, ka ir stājušies spēkā grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas paredz sašķidrinātās naftas gāzes izmaksu un marķētās dīzeļdegvielas izmaksu pieauguma daļēju kompensāciju mājsaimniecībām.

Sašķidrinātās naftas gāzes izmaksu pieaugumu kompensēs 50% apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,91 eiro par kilogramu, bet ne vairāk kā 1,29 eiro par kilogramu. Uz vienu mājsaimniecību noteikts patēriņa slieksnis – viena tonna sašķidrinātās gāzes.

Dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu kompensēs 50% apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,69 eiro par litru, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru. Vienai mājsaimniecībai izmaksu pieaugumu kompensēs četru tūkstošu litru apmērā.

Mājsaimniecības atbalstam par gāzi un dīzeļdegvielu, kas apkures vajadzībām iegādāta laika posmā no pagājušā gada 1. maija līdz šī gada 30. aprīlim, no 15. februāra var pieteikties klientu apkalpošanas vietās Ogres novadā atbilstoši savai dzīvesvietai, vai elektroniski www.e-pakalpojumi.lv 

Lai pieprasītu minēto atbalstu, iesniegumam jāpievieno:

1) mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošu dokumentu, ja attiecīgā informācija nav citas institūcijas rīcībā;

2) mājokļa īpašumu apsaimniekošanas līgumu (ja iesniedz pārvaldnieks);

3) maksājumu apliecinošus dokumentus par sašķidrinātās naftas gāzes vai dīzeļdegvielas iegādi vienam mājoklim.

Informējam, ka turpinās atbalsta sniegšana arī mājsaimniecībām, kuras apkurei izmantoto elektroenerģiju, koksnes granulas, koksnes briketes un malku.