Sestdiena, 20.07.2024 18:22
Ramona, Ritma
Otrdiena, 9. jūlijs, 2024 14:25

Par 315 stundām samazinās maksimālo profesionālās ievirzes izglītības obligātā satura apjomu

Leta
Par 315 stundām samazinās maksimālo profesionālās ievirzes izglītības obligātā satura apjomu
Foto: OgreNet
Otrdiena, 9. jūlijs, 2024 14:25

Par 315 stundām samazinās maksimālo profesionālās ievirzes izglītības obligātā satura apjomu

Leta

Lai līdzsvarotu izglītojamo mācību slodzi profesionālās ievirzes izglītības programmās ar vispārējās izglītības programmām, valdība šodien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas paredz par 315 stundām samazināt maksimālo profesionālās ievirzes izglītības programmas obligātā satura apjomu, kas, kā plānots, neietekmēs izglītības programmas stratēģisko mērķu sasniegšanu.

KM norāda, ka maksimālo profesionālās ievirzes izglītības programmas obligātā satura apjomu samazinās no 3605 stundām uz 3290 stundām, un grozījumi būs attiecināmi uz jauno mācību gadu. Precizēts arī profesionālās ievirzes izglītības programmās dejas jomā stundu skaits, kā arī apvienoti atsevišķi mācību priekšmeti, to saturu integrējot citos mācību priekšmetos, piemēram, mācību priekšmeta "Improvizācija" saturu iekļaus mācību priekšmetos "Laikmetīgā deja" un "Raksturdeja".

Savukārt profesionālās ievirzes izglītības programmas grupā "Mūzika un skatuves māksla" precizēts obligātais saturs profesionālās ievirzes izglītības programmās "Kora klase I", "Kora klase II", "Mūsdienu ritma mūzika I", "Mūsdienu ritma mūzika II", "Dziedāšana III", kā arī papildināti atsevišķi mācību priekšmeti un nodrošināta elastīgāka mācību procesa organizācija. Precizēts arī nosacījums, ka profesionālās ievirzes izglītības programmās "Akordeona spēle", "Arfas spēle", "Kokles spēle", "Ģitāras spēle" un "Mūsdienu ritma mūzika" netiek iesaistīts pedagogs - koncertmeistars.

Tāpat precizēti MK noteikumu nosacījumi tiem izglītojamiem, kuri mācījušies izglītības programmu kopas "Stīgu instrumentu spēle" profesionālās ievirzes izglītības programmās ar īstenošanu - astoņi gadi, kā arī noteikts, ka profesionālās ievirzes izglītības programmu kopas "Deja" profesionālās ievirzes izglītības programmu kopas "Deja I", "Deja II" un "Deja III" uzsāk īstenot tikai 1.klasē, kā arī profesionālās ievirzes izglītības programmu licencētās profesionālās ievirzes izglītības programmas tiek īstenotas ne ilgāk kā līdz 2028.gada 31.augustam.

Pēc KM paustā, ņemot vērā izglītības iestāžu tradīcijas un izglītības programmu plānošanu, papildināti MK noteikumi nosakot, ka izglītības iestāde profesionālās ievirzes izglītības programmā var samazināt vai palielināt mācību stundu skaitu mācību priekšmetā, saglabājot kopējo profesionālās ievirzes izglītības programmas stundu skaitu.