Sestdiena, 20.07.2024 22:14
Ramona, Ritma
Trešdiena, 16. novembris, 2022 08:58

Par autobusu pārvadājumiem arvien jaunas sūdzības

Ogres Vēstis Visiem
Par autobusu pārvadājumiem arvien jaunas sūdzības
Trešdiena, 16. novembris, 2022 08:58

Par autobusu pārvadājumiem arvien jaunas sūdzības

Ogres Vēstis Visiem

Situācija pasažieru pārvadājumu jomā Ogres novadā pamazām sāk uzlaboties – ja pirms pāris mēnešiem bija diennaktis, kad pārvadātājs neizpildīja pat 38 reisus, tad tagad tie ir nepilni desmit reisi mēnesī. Tomēr pašvaldībā par «Liepājas autobusu parka» pārvadājumiem ik dienu tiek saņemtas sūdzības, un katrs šāds gadījums iedragā jau tā vājo uzticēšanos pārvadātājam.

«OVV» jau rakstīja, ka Ogres novada pašvaldības darbinieki ir izveidojuši speciālu e-pastu (sab.), kur jau gandrīz divus mēnešu saņem, apkopo un analizē iedzīvotāju iesūtīto informāciju par SIA «Liepājas autobusu parks» neizpildītajiem vai kavētajiem reisiem, garām pieturvietām pabraukušajiem autobusiem, neuzņemot pasažierus, un daudz ko citu. Tie vairs nav desmiti sūdzību dienā, tomēr sūdzības tiek saņemtas ik dienu.


Turpina saņemt sūdzības
Ogres novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs stāsta, ka iedzīvotāji galvenokārt sūdzas par to, ka autobuss pieturā nepienāk sarakstā norādītajā laikā, ka šoferi nepārzina attiecīgo maršrutu, ļoti lēni apkalpo (ilgi jāgaida, kamēr izsniedz biļeti). Bijušas sūdzības, ka autobuss nekursē vispār, par autobusu kustības sarakstu neesamību pieturvietās. Šobrīd saraksti ir izlikti, bet, ja kādā pieturā tomēr tā nav, pasažieri aicināti ziņot. «Pašvaldība apkopo visas sūdzības, ne tika e-pastā, bet arī telefoniski saņemtās, un par tām informē Autotransporta direkciju. Mēs turpināsim apkopot iedzīvotāju sūdzības un ierosinājumus saistībā ar «Liepājas autobusu parka» sniegtajiem pakalpojumiem Ogres novadā,» saka N. Sapožņikovs.


Cik ilgi tas viss turpināsies?
Sūdzības par pārvadātāju iedzīvotāji pauž arī sociālajos tīklos. Tā, piemēram, ogrēniete Jūlija Vasiļjeva sociālo tīklu vietnē Facebook.com raksta: «Jau trešo reizi bērns netiek mājās, ejot uz pēdējo autobusu Ogrē uz Lašupēm, jo autobuss vienkārši neatnāk!!! No Lašupēm vispār izbrauc pirms saraksta laika. Cik ilgi tas viss turpināsies??? Vēl bija gadījums, kad bērns no Ogres gribēja braukt mājās un līdzi bija skrejritenis, ar ko šoferis vienkārši neielaida autobusā! Tas ir normāli? Bērns zvana un saka, ka netiek mājās. Un atkal bija pēdējais autobuss. Ar ratiem mani arī neielaidīs? Kā tas vispār var būt? Un ja nav neviena, kas var atbraukt pakaļ? Lai iet kājām pa tumsu kilometrus? Vai lai paliek pieturā līdz pirmajam autobusam??? Nu nopietni??? Kas par šo visu atbildēs???»


Jūlijai atbild cits sociālo tīklu lietotājs – Kristaps Zefirs: «Es rakstīju uz , man atbildēja, ka situāciju risinās un ar šoferiem veiks atkārtotas pārrunas, pašreiz tas maršruta laiks, kurā braucu, pagaidām viss ir ok. Uzrakstiet viņiem konkrētu laiku, reisu un datumu, kurā netika ievērots maršruts... varbūt kaut kas mainīsies, īstenībā, ja tā padomā, ja ziemā mīnusos nebūs reisu vai agrāk aties no pieturām, nezinu, nu būs grūti...» Savā pieredzē dalās arī Samanta Ruska: «Vakar autobusam pieturā vajadzēja būt 10:43, tas atbrauca 11:01, uz jautājumu, kāpēc autobuss kavējās, atbilde bija sekojoša – ja jums ir pretenzijas, pie saraksta ir telefona numurs, uz kuru jūs varat zvanīt!» Diemžēl šādus sašutuma pilnus ierakstus sociālajos tīklos var atrast vēl un vēl.


Sūdzības saņem arī ATD
Jautāts, vai iedzīvotāji ar pretenzijām vēršas arī Valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD), tās Sabiedrisko attiecību vadītājs Viktors Zaķis skaidro, ka saskaņā ar ATD rīcībā esošo informāciju šā gada oktobrī Ogres novadā nav bijuši izpildīti astoņi reisi un tie ir tikai 0,14 procentu no visiem reisiem, kas «Liepājas autobusu parkam» bija jāizpilda attiecīgajā mēnesī. Autotransporta direkcijā oktobrī saņemtas četras pasažieru sūdzības, kas galvenokārt saistītas ar reisu neizpildi. Par autobusu kustības saraksta neievērošanu «Liepājas autobusu parkam» ir izteikts brīdinājums, un par atkārtoti pieļautiem līdzīgiem pārkāpumiem tiks piemērots līgumsods.


ATD situāciju vērtē kā apmierinošu
ATD vairākos novados veikusi pasažieru apmierinātības aptauju par sniegto pakalpojumu. Jautāts, ja šāda aptauja būtu veikta arī Ogres novadā, kāds, viņaprāt, būtu tās rezultāts, V. Zaķis skaidro, ka, lai arī minētā aptauja Ogres novadā nav veikta, ir novadi, kur arī pārvadājumus nodrošina «Liepājas autobusu parks», un tur vairāk nekā 80 procentu pasažieru pārvadātāja sniegto pakalpojumu vērtē pozitīvi. «Mēs turpinām sekot līdzi tam, kāda situācija ir Ogres novadā, un varu teikt, ka situācija ir uzlabojusies līdz nepazīšanai. Ja ir kādi atsevišķi neizbraukti reisi, tad tie ir pamatoti ar kādām neparedzētām situācijām. «Liepājas autobusu parks» uzdevumu, kas tika dots vasarā, ir izpildījis, un domāju, ka arī Ogres novadā situāciju ar pārvadājumiem šobrīd var vērtēt kā apmierinošu. Protams, aicinu pasažierus ziņot par katru pārkāpumu, piemēram, nav pieļaujams, ka autobuss no pieturvietas aizbrauc agrāk. Mēs katru situāciju rūpīgi pārbaudām, pieprasām pārvadātājam pilnu informāciju, lai pārliecinātos, vai tiešām bijis tā, kā situācijā aprakstīts. Ja pārvadātājs būs pieļāvis rupjas kļūdas, kā jau iepriekš minēju, mēs reaģēsim un būs sods, bet, lai šo sodu uzliktu, jābūt pārliecībai, ka pārkāpums tiešām bijis. Mēs nevaram sodīt par nepārbaudītu informāciju – mums neder «viena tante teica» – katra situācija jāvērtē atsevišķi, bet vēlreiz vēlos uzsvērt – ATD ir ieinteresēta, lai pakalpojums būtu kvalitatīvs. Šobrīd pasažieri katru situāciju uztver saasināti. Domāju, tas saistīts ar to neveiksmīgo sākumu, kāds «Liepājas autobusu parkam» bija Ogres novadā – ar neizpildītajiem reisiem, ar nepietiekamo komunikāciju, pat runājām par līgumu laušanu, jo arī mēs bijām vīlušies pārvadātājā. Negribu teikt, ka tagad viss ir ideāli, bet jānovērtē tas, kas padarīts,» uzskata V. Zaķis.


Ja sūdzība pamatota, noteikti rakstiet!
Lai arī pārkāpumi tiek fiksēti nu vairs atsevišķos gadījumos, pasažieriem, kuri ir šo «gadījumu» upuri, kuri nokavē darbu, mācības, netiek mājās, tas nebūt nešķiet nebūtisks sīkums kopējos statistikas rādītājos, tāpēc «OVV» aicina pasažierus sūdzības izteikt ne vien sociālo tīklu vietnēs, bet arī vērsties atbilstošajās institūcijās, jo tikai tā kopējiem spēkiem situāciju pasažieru pārvadājumu jomā iespējams uzlabot.

Ogres novada iedzīvotāji pretenzijas saistībā ar pasažieru pārvadātāja sniegto pakalpojumu var izteikt, rakstot vai zvanot:
- «Liepājas autobusu parkam»: Cukura iela 8/16, Liepāja, LV-3414, e-pasts: , biroja tālrunis: 634 26778; dispečers (24 stundas diennaktī) Ogrē: 80700004;
- VSIA «Autotransporta direkcija»: Vaļņu iela 30, Rīga, LV-1050, e-pasts:, tālrunis: 67280485;
- Satiksmes ministrijai: Gogoļa iela 3, Rīga, LV-1743, e-pasts: , tālrunis: 67028205.
- Ogres novada pašvaldībai: e-pastā: . Šī informācija ir nozīmīga, lai uzlabotu sabiedriskā transporta pakalpojumus Ogres novadā.

Teksts un foto Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem