Svētdiena, 23.06.2024 16:48
Līga
Ceturtdiena, 7. septembris, 2023 09:17

Pasaules miera skrējiens 2023 vedīs cauri Ogres novadam

Ogresnovads.lv
Pasaules miera skrējiens 2023 vedīs cauri Ogres novadam
Ceturtdiena, 7. septembris, 2023 09:17

Pasaules miera skrējiens 2023 vedīs cauri Ogres novadam

Ogresnovads.lv

Pēc vairāku gadu pārtraukuma plašākā mērogā atkal tiek organizēts Miera skrējiens. Visa 2023. gada garumā Eiropā un pasaulē notiek daudzi vietēja un starptautiska mēroga Miera skrējiena pasākumi.

Šogad Pasaules miera skrējiens sākās 4. septembrī Igaunijas pilsētā Pērnavā. 5. septembra vakarā caur Valgas / Valkas robežu starptautiskā komanda ieskrēja Latvijā. Kopumā Latvijā tiks pavadītas 4 dienas un noskrieti 360 kilometri. 9. septembra vakarā maršruts noslēgsies Jelgavā. 10. septembra rītā komanda turpinās savu ceļu uz Poliju, Vāciju, Dāniju, Briseli un Luksemburgu.

Skrējēju maršruts 8. un 9.septembrī vedīs arī caur Ogres novadu – Suntažiem, Ogresgalu, Ogri un Ikšķili.

8. septembrī pieturvietas paredzētas:

Suntažos – plkst. 15.00;

Ogresgalā plkst. 16.00 – stāvlaukumā, netālu no skolas, bērnudārza un veikala,

Ogrē plkst. 18.00 – laukumā pie Skvēra skatuves.

9. septembrī komanda uzsāks skrējienu no Ogres Skvēra skatuves laukuma un turpinās ceļu uz Ikšķili, ierodoties Ikšķilē plkst. 9.00 – centra laukumā.

Katrā pieturvietā paredzēta neliela ceremonija, kuras laikā klātesošajiem būs iespēja iepazīties un nofotografēties ar Miera lāpu un tās nesējiem. Pēc ceremonijas skrējēju komanda turpinās ceļu.

Ikviens ir aicināts skrējiena dalībniekus atbalstīt, veicot ar viņiem kopā brīvi izvēlētu attālumu, ar savu līdzdalību apliecinot vēlmi dzīvot saskaņā un mierā ar kaimiņu zemēm. Šī iniciatīva ir kā vienošanās ar citām zemēm un nācijām kopīgā sapnī par vienotu un mierpilnu pasauli.

Miera skrējiens ir pasaulē lielākais stafetes veida skrējiens. Stafetes veidā tiek nodota lāpa. Tās liesma simbolizē visas cilvēces kopīgo tiekšanos pēc miera un sadraudzības. Skrējiena filozofija ir ļoti vienkārša "Miers sākas ar mani!".

Miera skrējiena tradīcija dibināta 1987. gadā, un šobrīd šī ideja ir jo īpaši aktuāla. To iedvesmoja sportists, filozofs un mūziķis, UNESCO miera medaļas un Mahatmas Gandija miera balvas laureāts Šri Činmojs (1931–2007), kurš patiesi ticēja tam, ka sports ir spēcīgs instruments pasaules harmonijas veicināšanā. Vairāk nekā 30 gadu laikā skrējiena maršruts šķērsojis vismaz simts valstu, tajā piedalījušies miljoniem cilvēku, paužot atbalstu idejai par mieru un harmoniju pasaulē. Vairāk nekā desmit gadu skrējienā piedalās arī Latvijas komanda.