Svētdiena, 23.06.2024 17:08
Līga
Piektdiena, 21. aprīlis, 2023 10:54

Pašvaldība: Ogres novadā talkot nevienam nav aizliegts!

Ogresnovads.lv
Pašvaldība: Ogres novadā talkot nevienam nav aizliegts!
Fotoarhīvs
Piektdiena, 21. aprīlis, 2023 10:54

Pašvaldība: Ogres novadā talkot nevienam nav aizliegts!

Ogresnovads.lv

Lielās talkas organizatori 20. aprīlī publicējuši nepatiesu informāciju, ka “Ogres novada pašvaldība nav atļāvusi ogrēniešiem talkot publiskās vietās”.

Ogres novada pašvaldība informē, ka pašvaldība nevienam nav liegusi Lielās talkas dienā vākt atkritumus un darīt citus darbus apkārtējās vides sakopšanā, tostarp sabiedriskās vietās, taču tā ir katra cilvēka, iestādes vai organizācijas brīva izvēle. Ikvienam savi īpašumi ir jāsakopj, un to var darīt, katram pašam izvēloties piemērotu laiku un veidu, negaidot atkritumu vākšanas kampaņu.

Pašvaldības mērķis ir talkot jēgpilni – nevis orientējoties uz atkritumu vākšanu, bet uz izglītojošo darbu, lai šo atkritumu nebūtu, kā arī mudinātu iedzīvotājus ilgtspējīgi pārvaldīt apkārtējo vidi. Tāpēc 22. aprīlī plkst.11.00 Ogres Zilajos kalnos tiek organizēts izglītojošs pasākums “Mežs - veselībai”, kā arī aprīlī notiek mežaudzes atjaunošanas darbi Rembates un Tomes pagasta mežos. Vairāk informācijas šeit

Pašvaldība atgādina, ka aprīlī un maijā Ogres novadā notiek Eko dienas, kurās atkritumu apsaimniekotājs “Ķilupe” piedāvā gan privātmāju un dzīvokļu īpašniekiem, gan uzņēmumiem un pašvaldības iestādēm iespēju ērti un bez maksas atbrīvoties no nolietotas elektrotehnikas, makulatūras, stikla iepakojuma un tīra, atkārtotai lietošanai derīga apģērba un apaviem. Izvešana notiek bez maksas, ar „Ķilupe” transportu un darbaspēku, piebraucot pie katra klienta individuāli. Vairāk informācijas šeit

Ja pēc Lielās talkas tiks konstatēti atkritumu maisi, tie pilsētvidē netiks atstāti un sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju “Ķilupe” tiks savākti.