Sestdiena, 13.07.2024 21:49
Margarita, Margrieta
Pirmdiena, 5. septembris, 2022 10:58

Pašvaldība pieļauj iespēju tiesāties neizpildīto sabiedriskā transporta reisu dēļ

Leta
Pašvaldība pieļauj iespēju tiesāties neizpildīto sabiedriskā transporta reisu dēļ
Pirmdiena, 5. septembris, 2022 10:58

Pašvaldība pieļauj iespēju tiesāties neizpildīto sabiedriskā transporta reisu dēļ

Leta

Ogres novada pašvaldība pieļauj iespēju tiesāties neizpildīto sabiedriskā transporta reisu dēļ, vēsta Latvijas Televīzija. Zinību dienā Ogres novadā netika nodrošināti četri autobusu reisi, no kuriem viens bija paredzēts skolēniem. Ogres novada pašvaldība bija gatava reaģēt un iztrūkstošo reisu nodrošināja saviem spēkiem. Tās pašas dienas pēcpusdienā ārkārtas sēdē pašvaldība lēma aicināt valdību izsludināt ārkārtas situāciju novadā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA) uzsvēra, ka tā ir domes cīņa pret nekvalitatīvu pakalpojumu, ko kopš jūlija, kad autobusu pārvadājumus veic SIA "Liepājas autobusu parks", sistemātiski netiek izpildīti reisi. Kritiku pašvaldība velta gan Satiksmes ministrijai (SM) un ministram, gan arī Autotransporta direkcijai (ATD).

SM akcentēja, ka tās nostāja šajā jautājumā nav mainījusies - reisi jānodrošina un tas ir ATD uzdevums. Savukārt satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K) norādīja, ka viņš rūpīgi seko līdzi tam, kā ATD veicas ar uzdevumu nodrošināt līguma izpildi.

SIA "Liepājas autobusu parks" Ogres novadā divu mēnešu laikā nav izpildījis vismaz 240 reisu, tomēr pēc Ogres novada trauksmes celšanas, ATD uzsvēra, ka situācija ar reisu neizpildi Zinību dienā ir nolaidīga attieksme no pārvadātāja puses un nākamajā nedēļa valde atkārtotu reizi lems par tālāko rīcību.

ATD pārstāvis Viktors Zaķis raidījumam norādīja, ka trešais mēnesis SIA "Liepājas autobusu parks" būs noslēdzošais, kura laikā ir jāpieņem lēmums par to, kāds attiecību modelis varētu pastāvēt ar uzņēmumu šī pakalpojuma nodrošināšanā. Viņš uzsvēra, ka uzņēmums ir brīdināts ne tikai mutiski, bet arī rakstiski, ka līgumu varētu arī lauzt, jo sistemātiski netiek izpildīti reisi. Līgumā, pēc Zaķa paustā, ir paredzēta uzņēmuma atbildība šādā situācijā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs norādīja, ka pašvaldība ies visus iespējamos juridiskos ceļus, pieļaujot iespēju arīdzan tiesāties. Savukārt ārkārtas situācija ļautu pašvaldībai rīkoties operatīvāk un, iespējams, risinātu problēmu visas valsts līmenī, pievēršot uzmanību neatrisinātiem jautājumiem.