Svētdiena, 16.06.2024 22:07
Justīne, Juta
Sestdiena, 6. janvāris, 2024 13:37

Piektdien pasažieru pārvadājumus turpina nodrošināt deviņi jaunie elektrovilcieni

Leta
Piektdien pasažieru pārvadājumus turpina nodrošināt deviņi jaunie elektrovilcieni
LETA
Sestdiena, 6. janvāris, 2024 13:37

Piektdien pasažieru pārvadājumus turpina nodrošināt deviņi jaunie elektrovilcieni

Leta

Piektdien, 5. janvārī pasažieru pārvadājumus turpina nodrošināt deviņi jaunie elektrovilcieni visos elektrificētajos maršrutos, aģentūrai LETA sacīja AS "Pasažieru vilciens" (PV) pārstāvji.
Vienlaikus PV norādīja, ka diviem vilcieniem veiks plānveida regulārās tehniskās apkopes, papildinot, ka drīzumā arī tie varēs nodrošināt pasažieru pārvadājumus.

Savukārt par sešiem vilcieniem atbilstoši līgumam PV ir iesniedzis iebildumus sakarā ar neatbilstībām un pieprasījuši ražotājam defektu novēršanu. Šos vilcienus varēs atgriezt pasažieru pārvadājumos pēc tam, kad Čehijas uzņēmums "Škoda Vagonka" būs novērsis defektus, atzīmēja PV.

Tāpat PV apstiprināja, ka kompānija no "Škoda Vagonka" ir pieņēmusi 17 vilcienus.

Vienlaikus PV veic dažādu risku mazināšanas pasākumus, ņemot vērā, ka būtiskos infrastruktūras posmos, piemēram, Aizkraukles, Jelgavas un Skultes virzienā notiek remontdarbi un vilcienu kustība tiek organizēta tikai pa vienu sliežu ceļu, kas ietekmē visu vilcienu kustības grafiku.

2023.gada 15.decembrī PV sāka pasažieru pārvadājumus ar trim jaunajiem elektrovilcieniem Tukuma, Aizkraukles un Skultes virzienā, savukārt 16.decembrī jaunie elektrovilcieni sāka kursēt arī Jelgavas virzienā. Taču vilcieniem tiek konstatēti dažādi tehniski bojājumi, tostarp vismaz divos gadījumos jaunajiem elektrovilcieniem stacijā ir izlādējusies baterija, neļaujot pacelt pantogrāfu.

PV pārstāvji aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka tā no Čehijas uzņēmuma ir saņēmusi kopumā 17 jaunos elektrovilcienus. No tiem 11 vilcieni ir gatavi izmantošanai dzelzceļa līnijās. Savukārt visus 32 elektrovilcienus uzņēmums varētu saņemt līdz 2024.gada vidum. Sākotnēji bija plānots, ka "Škoda Vagonka" līdz 2023.gada beigām PV ir jāpiegādā 23 elektrovilcienus, bet 2024.gadā deviņus elektrovilcienus.

Pēc visu jauno elektrovilcienu saņemšanas un to ekspluatācijas sākšanas kompānija plāno ieviest intervāla grafikus elektrovilcienu maršrutos. Attiecīgi darba dienu rītos un vakaros, kas tradicionāli ir noslogotākais laiks, vilcieni kursēs ik pēc 15 līdz 20 minūtēm.

Pirmie divi "Škoda Vagonka" ražoto jauno elektrovilcienu vagoni Rīgā tika nogādāti 2022.gada jūnijā.

Katrs elektrovilciens sastāv no četriem vagoniem. Viena elektrovilciena garums ir 109 metri. Katrā vilcienā ir sēdvietas 436 pasažieriem un stāvvietas 454 pasažieriem. Vilcienos ir viena līmeņa iekāpšana no paaugstinātajām pasažieru platformām.

Visa projekta kopējās izmaksas paredzētas 257,889 miljonu eiro apmērā.