Vakcīna nav paredzēta suņiem un kaķiem, tomēr to apēdot, dzīvnieka veselība nebūs apdraudēta.
Tāpat dienestā akcentē, ka vakcīna nav bīstama cilvēkam un apkārtējai videi, tomēr, ja cilvēks nonācis tiešā saskarsmē ar vakcīnu, kas ēsmas iekšpusē ir šķidra, un tā nonākusi acīs vai brūcē, ir jāvēršas pie ārsta.
Trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Mājdzīvnieki - visbiežāk nevakcinēti suņi un kaķi - ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu.
PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi un līdzfinansē Eiropas Komisija.
Sistemātiska savvaļas dzīvnieku vakcinācija kopš 2005.gada regulāri tiek veikta pavasarī un rudenī. Pateicoties regulārai dzīvnieku vakcinācijai, trakumsērga Latvijā ir izskausta - pēdējais trakumsērgas gadījums meža dzīvniekiem konstatēts 2010.gadā, bet mājas dzīvniekiem - 2012.gadā. Pasaules Dzīvnieku veselības organizācija 2015.gadā Latviju oficiāli atzina par valsti, kas ir brīva no trakumsērgas.
Ņemot vērā trakumsērgas izplatību kaimiņvalstīs, PVD aicina regulāri vakcinēt mājas dzīvniekus pret trakumsērgu, kā arī ziņot veterinārārstam vai PVD par katru trakumsērgas aizdomu gadījumu.
PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.