Ceturtdiena, 25.07.2024 07:43
Jēkabs, Žaklīna
Svētdiena, 11. septembris, 2022 09:01

Redzi sliedes – nopauzē! Apstājies, lai varētu dzīvot tālāk.

Latvijas dzelzceļš
Redzi sliedes – nopauzē! Apstājies, lai varētu dzīvot tālāk.
Svētdiena, 11. septembris, 2022 09:01

Redzi sliedes – nopauzē! Apstājies, lai varētu dzīvot tālāk.

Latvijas dzelzceļš

VAS «Latvijas dzelzceļš» (turpmāk - LDz) uzsāk drošības kampaņu «Redzi sliedes – nopauzē!», kuras mērķis ir atgādināt iedzīvotājiem par drošu dzelzceļa sliežu šķērsošanu un mazināt dzelzceļa negadījumos cietušo un bojā gājušo skaitu. Dati liecina, ka kopumā uz dzelzceļa sliedēm bojā gājušo skaitam ir tendence mazināties, tomēr šogad dzīvību zaudējuši jau 11 cilvēki visā Latvijā, turklāt lielākoties – pašu neuzmanības vai pārgalvības dēļ.

«Negadījumu biežākie cēloņi joprojām ir neuzmanība, minimālo drošības noteikumu neievērošana vai klaja pārgalvība. Turpinās pēdējo gadu tendence – gājējs ir iegrimis viedierīcē, klausās austiņās skaļu mūziku, pat skatās filmas un pārraides, ejot pa ielu, tai skaitā, šķērsojot sliežu ceļus. Jauniešu vidū aktuāla vēl viena modes lieta – elektroskūteru un elektrovelosipēdu lietošana, kas bieži vien tiek vadīti bez apdoma, apdraudot gan apkārtējos, gan sevi. Arī sliedes uz šiem transportlīdzekļiem tiek šķērsotas lielā ātrumā, pie aizliedzošā signāla, tuvojoties vilcienam. Nelaimes gadījums notiek, elektroskūterim apgāžoties uz dzelzceļa pārejas vai pārbrauktuves, braucējs savainojas, nepaspēj piecelties, pirms vilciens ir pietuvojies”, - skaidro LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.


LDz Tehniskās un būvniecības daļas vadītājs Sergejs Mihailovs norāda, ka arī pieaugušie satiksmes dalībnieki - autovadītāji nereti pārkāpj satiksmes noteikumus un izraisa avārijas situācijas uz dzelzceļa pārbrauktuvēm: “LDz pastāvīgi strādā pie dzelzceļa drošības paaugstināšanas – tās ir jaunas signalizācijas sistēmas, gājēju tuneļi, nožogojumu ierīkošana un citi ar infrastruktūras modernizāciju saistīti darbi, tāpat arī dažādu tehnoloģisko procesu attīstīšana. Šobrīd ar videonovērošanas sistēmas palīdzību no pārbrauktuvju centra tiek kontrolēta situācija noslogotākajās dzelzceļa pārbrauktuvēs visā Latvijā un, nepieciešamības gadījumā no šī centra tiek veiktas arī darbības, lai novērstu avārijas situācijas. Šobrīd mēs strādājam pie tā, lai jau drīzumā visa informācija par autovadītājiem, kuri uz dzelzceļa pārbrauktuvēm rupji pārkāpj satiksmes noteikumus, nonāktu Valsts policijas rīcībā un šie pārkāpēji saņemtu atbilstošu sodu.”


D.Zvaners piebilst, ka diemžēl pēdējā laikā arvien biežāk tiek novēroti arī apzinātas pārgalvības gadījumi, īpaši jauniešu vidū, kad, sekojot dažādiem sociālo tīklu izaicinājumiem, sevis pierādīšana notiek, pieķeroties pie braucoša vilciena, kas ir ārkārtīgi bīstama nodarbe.
LDz drošības kampaņas sauklis “Redzi sliedes – nopauzē!”, ir aicinājums gājējiem, riteņbraucējiem, autovadītājiem un citiem satiksmes dalībniekiem - nopauzēt kustību pirms dzelzceļa šķērsošanas. Tāpat tas ir aicinājums nopauzēt austiņās skanošo mūziku, saraksti vai ziņu pārlūkošanu viedierīcē, arī nopauzēt domu karuseli par darba vai ikdienas lietām, kas novērš uzmanību - pacelt acis, ieklausīties un šķērsot sliedes tikai drošā brīdī un tam atļautā vietā, lai varētu dzīvot tālāk.